Mówcie co chcecie, ale WP Pilot na Android TV to najwygodniejsza darmowa metoda na telewizję

WP Pilot dostał nowy interfejs na Android TV. Jest świetny (fot. Jan Domański, dobreprogramy)
WP Pilot dostał nowy interfejs na Android TV. Jest świetny (fot. Jan Domański, dobreprogramy)

14.01.2020 05:00, aktual.: 14.01.2020 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji do obsługi telewizji internetowej. Ponad 1 mln pobrań mówi sam za siebie. Apka właśnie odświeżyła swój inferfejs na Android TV. I wiecie co? Jest jeszcze lepsza niż dotychczas.

Telewizja bez anteny i kablówki? To przez internet

W obecnych czasach coraz więcej młodych ludzi rezygnuje z posiadania telewizora, ewentualnie używają go tylko do obsługi serwisów strumieniowania albo jako monitor konsoli czy peceta. Bez anteny czy dekodera. Alternatywą może być właśnie telewizja przez internet. Cena jest bardzo konkurencyjna, a wiele kanałów można mieć nawet bez płacenia. To dobra opcja na wyjazd czy nawet chęć obejrzenia czegoś w kuchni przy gotowaniu.

Obraz

Przez sieć możemy oglądać telewizję np. dzięki aplikacji NC+ Go czy Play TV. Mają pewną ograniczoną liczbę kanałów i można odbierać je na komputerach czy telewizorach (chociaż NC+ Go nie ma aplikacji na smart TV), ale wymagają podpisania umowy z operatorem telewizji satelitarnej lub operatorem telekomunikacyjnym.

Bez abonamentu czy koniecznych dodatkowych usług

Za to WP Pilot nie wiąże się z dodatkowymi usługami czy żadną umową. Można go używać na takich platformach jak Android, iOS, Windows, Xbox, w tym także w przeglądarce internetowej. Również przesyłając zwartość naszej aplikacji WP Pilot ze smartfonów z wykorzystaniem Chromecast lub AirPlay. Dla kontrastu część konkurencji w ogóle nie zezwala na przesyłanie bezprzewodowe do TV.

Obraz

WP Pilot działa bardziej na zasadzie Netflixa z comiesięcznie opłacaną subskrypcją, ewentualnie jednorazowo opłacanymi pakietami. Ale sporo kanałów dostępnych jest nawet bezpłatnie, choć przed seansem trzeba wtedy chwilę pooglądać reklamy.

Nie lubiłeś WP Pilota na Android TV? Warto wrócić do aplikacji

Wróćmy jednak do samej aplikacji. Obsługa w przeglądarce czy na telefonie była od momentu wprowadzenia usługi w porządku. Niestety jeszcze niedawno, mimo obecności na Android TV, WP Pilot był tam odpychający. Działał dobrze, ale poza transmitowaniem treści nie oferował nic więcej. Nawet cyfrowa telewizja naziemna wygrywała funkcjonalnością. Dostawaliśmy listę stacji z grafiką ich logo i tyle. Żadnego podglądu, opisu trwającej audycji czy programu. Nic, krótko mówiąc.

Obraz

Sam od dłuższego czasu używam WP Pilota, ale byłem zniesmaczony jakością aplikacji na Android TV. Czasem ręcznie sprawdzałem program, albo używałem transmitowania na TV przez Chromecast z bardziej dopracowanej wersji smartfonowej. Teraz nie wyobrażam sobie lepszego interfejsu. Testowanie, a w zasadzie normalne codzienne użytkowanie, na TV z Androidem 7.0 i przystawce Xiaomi z Androidem 8.0, nie nastręczało żadnych problemów.

WP Pilot na Android TV to najwygodniejsza konsumpcja telewizji

W tej chwili interfejs na Android TV zdaje się być najlepszy. Ma mniej więcej bliźniacze możliwości, co smartfonowy i przeglądarkowy, ale wydaje mi się wygodniejszy. Ciekawszy od obsługi dekodera satelitarnego czy konkurencyjnych aplikacji. Po włączeniu wyświetla się nam wybór list: ustawione przez nas Ulubione oraz tematyczne jak np. Ogólne, Filmowe i serialowe, Dokumentalne i przyrodnicze. Ponadto sekcja Program TV.

W programie znajdziemy wszystkie dostępne kanały z podglądem aktualnych i przyszłych audycji, paskiem postępu i godzinami emisji. Podobnie opisane są stacje we wspomnianych działach. Dodatkowo wyszukiwanie tekstowe, a nawet głosowe. Czego chcieć więcej?

WP Pilot

W zasadzie niczego. Najwyżej nagrywania na serwerach, co oferuje część konkurencji. To pamięć na kilka dni wstecz. Można wrócić do przegapionego odcinka programu lub odtworzyć audycję od początku. Szkoda też braku pewnych stacji, ale żaden usługodawca nie ma 100 proc. pokrycia. Zawsze znajdą się jakieś stacje telewizyjne, które są obecne tylko na części platform, a przy tak szerokiej ofercie i tak mamy co oglądać.

Prawie 100 kanałów, a 31 za darmo

Co z ofertą WP Pilot? W bezpłatnym pakiecie dostajemy 31 kanałów, ale bez jakości HD i z koniecznością oglądania kilku reklam przed włączeniem kanału telewizyjnego. Koszty - zerowe. Opłata 6,90 zł to dołożenie trzech nowych pozycji, jakość HD i brak reklam (oczywiście te normalnie nadawane w ramówce telewizji są, nikt ich magicznie nie wytnie).

Średni pakiet za 22,90 zł oferuje 59 kanałów, a najwyższy kosztujący 34,90 zł pokaźne 92 kanały. Dodatkowo można dokupić 4 stacje Eleven Sports za 14,90 zł (przy okazji wyłączenie reklam z darmowej puli kanałów). Ceny są o kilka złotych wyższe, jeśli nie ustawimy automatycznie przedłużanego pakietu, więc warto wybrać cykliczną opcję. Tak jak np. w Netflixie da się w każdym momencie wyłączyć subskrypcję.

Obraz

Można powiedzieć, że to nawet świetny zamiennik ofert płatnej telewizji innych usługodawców i idealne uzupełnienie telewizora, którego nie planowaliśmy zaopatrzyć w antenę lub dekoder. Także tandem standardowej telewizji naziemnej i najwyższy pakiet WP Pilot wychodzi bardzo atrakcyjnie.

Dostajemy wtedy mobilność i dodatkowy ekran. Jeśli nie chcemy walczyć o pilota, wystarczy dostęp do sieci i smartfon, Android TV czy komputer. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w listopadzie 2019 r. z WP Pilot korzystało 2,3 mln realnych użytkowników. Taka liczba internetowych telewidzów to chyba dobra rekomendacja.

Aplikację WP Pilot znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (179)