Mozilla aktualizuje dodatek społecznościowy dla Firefoksa

Mozilla aktualizuje dodatek społecznościowy dla Firefoksa

18.02.2011 12:07

Mozilla wydała aktualizację społecznościowego dodatku F1 dla Firefoksa 4. Pojawił się odświeżony wygląd, a także szereg nowych funkcji.

F1 to rozwiązanie dla osób, które często korzystają z usług społecznościowych w Internecie. Dodatek umożliwia proste dzielenie się wiadomościami, a także odwiedzonymi stronami z poziomu przeglądarki internetowej. Po zainstalowaniu dostępny jest obok paska adresowego. Po kliknięciu przycisku wyświetlane jest okno powiadomień, za pomocą którego możemy dzielić się materiałami ze znajomymi czy współpracownikami. Wcześniej jednak trzeba dokonać konfiguracji ustawień - z poziomu strony Mozilli. F1 obsługuje takie usługi jak Twitter, Facebook, Gmail, Google Apps, Yahoo! czy LinkedIn. Warto zaznaczyć, że w przyszłych wydaniach Firefoksa, dodatek F1 zostanie zintegrowany z przeglądarką.

W najnowszej wersji dodatku odświeżono jego wygląd, czyniąc go bardziej minimalistycznym. F1 jest teraz wyświetlany jako okno powiadomienia w stylu znanym z Firefoksa 4. Poza tym wprowadzono obsługę kontaktów LinkedIn, poprawiono też współpracę z Twitterem i Facebookiem. Mozilla dodała również możliwość przesyłania miniaturek stron za pomocą poczty Gmail. Ważną informacją jest porzucenie obsługi Firefoksa 3.6. Od najnowszej wersji F1 dostępny jest wyłącznie dla 4 wydania przeglądarki Mozilli. Więcej informacji na temat dodatku dostępnych jest na stronach fundacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)