Mozilla dzieli się planami rozwoju Firefoksa

Mozilla dzieli się planami rozwoju Firefoksa

28.06.2011 12:34

Mozilla opublikowała dokument z planami rozwoju Firefoksa na najbliższe lata. Dowiemy się z niego, jaką wizję mają twórcy popularnej przeglądarki internetowej.

Do czego służy Firefox? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest prosta. Czasy jednak się zmieniają, a przeglądarki internetowe cały czas ewoluują. Ostatnio Mozilla postanowiła - wzorem firmy Google - przyśpieszyć cykl wydawniczy, czego efektem jest niedawna premiera stabilnego Firefoksa 5. Teraz przyszła pora na opracowanie szerszej wizji rozwoju programu. Na stronach Mozilli możemy zapoznać się ze szkicem planów, które można streścić w haśle Odkrywaj, doświadczaj i korzystaj z aplikacji, stron internetowych, a także łącz się z ludźmi na własnych warunkach. Wszędzie.

Przyszłe wydania Firefoksa mają skupić się na tych kilku pomysłach. Przeglądarka ma być nie tyle narzędziem do surfowania w Sieci, ale pomocą w odkrywaniu nowych zjawisk, ma podsuwać użytkownikowi najciekawsze rozwiązania. Dlatego też Mozilla chce postawić na łatwy dostęp do aplikacji i usług społecznościowych. Firefox ma być dostępny dla możliwie jak największej liczby platform, w tym urządzeń mobilnych, oferować zaawansowane narzędzia deweloperskie i wygodny ekosystem. Jednocześnie Mozilla chce, aby użytkownik miał możliwie dużą kontrolę nad przeglądarką (na własnych warunkach). Chodzi tutaj o personalizację ustawień przeglądarki, prywatność i bezpieczeństwo.

Plany Mozilli to oczywiście żadna rewolucja - nie o to jednak chodziło. Jak pisał Jay Sullivan na liście dyskusyjnej fundacji, celem jest zebranie w jednym miejscu pomysłów na dalszy rozwój przeglądarki. Będą one służyć za wytyczne podczas prac nad kolejnymi wersjami Firefoksa. Zapewne jest to krok w dobrą stronę, byleby na samych pobożnych życzeniach się nie skończyło.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)