Mozilla nie będzie już aktualizować Firefoksa 3.5

Mozilla nie będzie już aktualizować Firefoksa 3.5

22.06.2011 15:30

Mozilla wycofuje się z obsługi Firefoksa 3.5. Użytkownikom tego popularnego wydania proponowane jest przejście do nowszych wersji przeglądarki internetowej.

Wprowadzony w czerwcu 2009 roku Firefox 3.5 wciąż cieszy się jeszcze popularnością wśród użytkowników. Według statystyk NetMarketShare, w ubiegłym miesiącu korzystało z niej 1,38% internautów na całym świecie (dla porównania, z wersji 3.6 - 9,14%). Mozilla jednak postanowiła wycofać się z obsługi tego wydania swojej przeglądarki, oferując w zamian przejście do Firefoksa 3.6.18, bądź też najnowszej wersji - 5.0. Jak czytamy na stronach Fundacji, nie ukażą się już żadne aktualizacje dla wydania 3.5 programu. Użytkownicy starszej wersji Firefoksa otrzymają automatyczne powiadomienie o możliwości zainstalowania wydania 3.6.18.

Wprowadza ono przede wszystkim poprawki dotyczące bezpieczeństwa i stabilności programu. Oczywiście, użytkownikom zaleca się przejście do najnowszej wersji przeglądarki - Firefoksa 5.0. Mozilla znacznie lepiej radzi sobie z nakłanianiem swoich użytkowników do aktualizowania programów, niż Microsoft. W maju tego roku aż 10,36% internautów korzystało jeszcze z Internet Explorera 6.0, który wydany został w sierpniu 2001 roku jeszcze przed premierą Windows XP.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)