Mozilla: Nie będzie przeglądarki Firefox dla iOS

Mozilla: Nie będzie przeglądarki Firefox dla iOS

29.09.2010 12:38

Mozilla poinformowała na swoim blogu, że nie planuje wprowadzenia przeglądarki Firefox na potrzeby urządzeń przenośnych firmy Apple. Rozwijany za to będzie Firefox Home.

W związku z rosnącym zainteresowaniem aplikacją Firefox Home, Mozilla ujawniła część planów dotyczących swojej obecności w sklepie App Store. Fundacja nie zamierza wprowadzać własnej przeglądarki internetowej dla smartfonów iPhone, iPadów czy iPodów touch. Powód jest dość prozaiczny - polityka firmy Apple. Właściciel App Store promuje własną przeglądarkę, czyli Safari. Alternatywne produkty firm trzecich nie są natomiast dopuszczane do e-sklepu. Z małym wyjątkiem, Operą Mini. Zespołowi Opera Software udało się obejść restrykcje firmy Apple dzięki kompresji danych. Żądane przez użytkownika strony są przesyłane przez serwery Opery, toteż aplikacja nie dubluje funkcji Safari.

Mozilla chce w przyszłości dalej rozwijać Firefoksa Home. Będzie on umożliwiał synchronizację haseł, obsługiwał Panoramę znaną z Firefoksa 4, a także pojawią się ułatwienia w dzieleniu się odsyłaczami do stron między internautami. Rozbudowane zostaną również usługi społecznościowe takie jak integracja z Facebookiem czy Twitterem. Firefox Home wkrótce będzie też dostępny dla smartfonów BlackBerry i telefonów z systemem Symbian.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)