Mozilla ogłasza finalistów konkursu na gry w przeglądarce

Mozilla ogłasza finalistów konkursu na gry w przeglądarce

28.01.2011 14:44

Mozilla ogłosiła 35 finalistów konkursu Game On 2010, który ma promować gry dostępne z poziomu przeglądarki internetowej.

Na oficjalnej stronie Game On 2010 można głosować na 35 finalistów, a także testować gry przesłane na konkurs. Wśród nich znajdziemy takie tytuły jak Bar Fight (walka w barze), LineRage (klasyczny arcade) czy Steamcube (puzzle). Warto zauważyć, że nie wszystkie gry dopasowane są do najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Ich głównym zdaniem jest współpraca z Firefoksem 4, który w ten sposób promowany jest przez Mozillę. Aplikacje powstały przy użyciu takich technologii jak HTML5, JavaScript, CSS, SVG i WebGL.

Game On 2010 to pierwszy organizowany przez Mozilla Labs konkurs na grę z wykorzystaniem technologii wspieranych przez nowoczesne przeglądarki. Rozpoczął się on w październiku zeszłego roku, ale plany Mozilli dotyczące gier i aplikacji są jeszcze wcześniejsze. We wrześniu 2010 ruszyły prace mające na celu umożliwienie użytkownikom Firefoksa korzystanie z bardziej zaawansowanych gier internetowych. Mozilla chce w ten sposób stworzyć konkurencję dla otwartego niedawno e-sklepu Chrome Web Store. Konkurs potrwa jeszcze do 1 lutego, zaś nagrody zostaną wręczone dwa dni później.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)