Mozilla przygotowuje własny sklep z aplikacjami

20.10.2010 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko Google chce stworzyć sklep z aplikacjami dla swojej przeglądarki. Także Mozilla rozwija podobny projekt - Open Web Applications.

Mozilla poinformowała o udostępnieniu prototypu platformy Open Web Apps wraz z dokumentacją techniczną. Obecnie projekt rozwijany jest w ramach Mozilla Labs. Platforma została stworzona z myślą o dostarczaniu aplikacji opartych o takie technologie jak HTML, CSS czy JavaScript. Deweloperzy, dla których udostępniono prototyp sklepu i dokumentację, będą mogli tworzyć programy i gry na potrzeby takich przeglądarek internetowych jak Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera czy Safari. Mozilla nie chce więc ograniczać się do jednej przeglądarki jak będzie to miało miejsce w przypadku Chrome Web Store firmy Google.

E-sklep Mozilli będzie umożliwiał pobieranie darmowych, a także płatnych aplikacji webowych. Klip wideo prezentujący platformę zamieszczono na stronach serwisu YouTube. Mozilla najwyraźniej zamierza walczyć ze zdobywającym coraz więcej użytkowników Chrome, a także sklepem Chrome Web Store, który Google ma uruchomić w najbliższym czasie. Aby przyciągnąć większą liczbę internautów, Mozilla planuje udostępnić swoją platformę dla większości przeglądarek, w tym także przeglądarek mobilnych. W ramach Mozilla Labs rozwijany jest też projekt, który będzie umożliwiał obsługę gier za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)