Mozilla rozszerza Plugin Check na inne przeglądarki

Mozilla rozszerza Plugin Check na inne przeglądarki

12.05.2010 13:22

Fundacja Mozilla zdecydowała o rozszerzeniu Plugin Check także na inne przeglądarki internetowe. Dotychczas bezpłatna usługa dostępna była jedynie dla wtyczek instalowanych w Firefoksie.

Plugin Check to usługa rozwijana przez Mozillę mająca na celu badanie bezpieczeństwa i stabilności wtyczek. Na stronie można przejrzeć wiadomości o zainstalowanych w naszej przeglądarce wtyczkach - np. Shockwave Flash, DivX Web Player, QuickTime, Picasa i innych. Nie wszystkie jednak są jeszcze obsługiwane - pracownicy Mozilli zapewniają, że pracują nad tą kwestią. Użytkownicy mogą przekonać się również o najnowszej aktualizacji (i ją pobrać) czy zebrać dodatkowe informacje na temat wtyczek. Obecnie z Plugin Check mogą skorzystać nie tylko użytkownicy Firefoksa, ale też Safari 4, Chrome 4 czy Opery 10.5. Niedługo pojawić się ma także możliwość korzystania z usługi w przeglądarkach Internet Explorer 7 i 8. Teraz jest to niemożliwe ze względu na wymagania odnośnie kodu jakie stawia program Microsoftu.

Na stronie Mozilli można dowiedzieć się również podstawowych informacji na temat wtyczek - czym są, jak dokonywać ich aktualizacji, jak wyłączać itp. W przyszłych wersjach Firefoksa programiści planują wprowadzić automatyczne uaktualnienia, które wyręczą użytkowników z ręcznego instalowania nowych wersji wtyczek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)