Mozilla stawia na gry w Firefoksie

Mozilla stawia na gry w Firefoksie

08.09.2010 11:49

Mozilla rozpoczyna prace nad obsługą gier za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Uruchomiono już specjalny dział poświęcony temu zagadnieniu.

W ramach Mozilla Labs ruszyły prace mające na celu umożliwienie użytkownikom Firefoksa korzystanie z bardziej zaawansowanych gier internetowych. Chcemy badać szerszy zakres technologii, umożliwiających korzystanie z wciągających gier w ramach Open Web - poinformował Pascal Finette z Mozilli. Pracownicy Mozilla Labs będą prowadzić badania nad takimi technologiami jak Open Video, WebGL, geolokalizacja czy urządzenia z ekranem dotykowym. Pozwoli to na lepszą obsługę gier dostępnych w Internecie, a także rozwój nowych.

Ponadto Mozilla rozpoczęła zawody Game On 2010 przeznaczone dla deweloperów. Osoby, które chcą tworzyć gry obsługiwane przez Firefoksa mogą uzyskać wsparcie od fundacji. Szczegóły na ten temat nie zostały jeszcze ujawnione. Więcej informacji ma pojawić się wkrótce na blogu Game On 2010. Mozilla chce w ten sposób przyciągnąć deweloperów, ale także skutecznie konkurować z firmą Google, która zapowiada rychłe uruchomienie Chrome Web Store z grami i programami dla swojej przeglądarki. E-sklep zostanie uruchomiony najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)