Mozilla testuje nowy menadżer dodatków dla Firefoksa

Mozilla testuje nowy menadżer dodatków dla Firefoksa

30.04.2010 13:40

Mozilla testuje nowego menadżera dodatków dla Firefoksa. W kolejnych wersjach przeglądarki internetowej pojawi się także możliwość wyświetlania animacji SVG.

Wygląda na to, że nowy menadżer dodatków będzie się mocno różnił od wcześniejszych jego wersji. Jest on już testowany w ramach wydań nocnych Nightly Builds. Główna zmiana polega na tym, że menadżera będzie można otwierać w karcie przeglądarki, a nie tak jak dotychczas w osobnym okienku. Zwiększy to jego rozmiary, ale przede wszystkim ułatwi korzystanie z narzędzia. Menadżer będzie oferował kilka zakładek pomagających uściślić wyszukiwanie dodatków dla Firefoksa. Użytkownik będzie mógł np. wyszukiwać je na podstawie języków, w których zostały stworzone. Dodatki podzielone będą na narzędzia do obsługi wyszukiwarek, rozszerzenia, motywy, a także wtyczki (te ostatnie są już dostępne w Firefoksie). Oczywiście, będzie można również wyszukiwać dodatki za pomocą podanych słów czy fraz. Użytkownik będzie też mógł lepiej zarządzać wyszukiwarkami, jak również wynikami wyszukiwania i sugestiami.

Kolejna zmiana jaka została wprowadzona w wersjach testowych Firefoksa dotyczy wyświetlania animacji SVG. Jak możemy przeczytać na blogu Davida Holberta, Mozilla wprowadziła element animateMotion, który ma pozwolić na odtwarzanie animacji SVG w Firefoksie. W obecnych wersjach przeglądarki element ten nie jest obsługiwany. Aby to sprawdzić, można odwiedzić specjalną stronę stworzoną przez Holberta - Rocket Demo. Jest to animacja SVG pokazująca lot rakiety kosmicznej. W obecnych wersjach Firefoksa animacja nie działa. Ta funkcjonalność wkrótce pojawi się w przeglądarce Mozilli.

Nowa wersja menadżera dodatków, a także zmiany w animacji SVG dostępne są już w testowej wersji Firefoksa - można ją pobrać ze stron Firefox Nightly Builds. Producent przestrzega, że udostępnione rozwiązania przeznaczone są wyłącznie do testów i lepiej nie korzystać z nich podczas codziennej pracy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)