Mozilla uruchamia własną wersję Chrome Web Store

Mozilla uruchamia własną wersję Chrome Web Store

04.03.2011 16:49

Mozilla uruchomiła pierwszą stabilną wersję platformy Web Apps Project, odpowiednika Chrome Web Store. Na razie dostępny jest on tylko dla deweloperów tworzących aplikacje dla przeglądarek.

Mozilla planowała uruchomić własny sklep z aplikacjami już od października ubiegłego roku. Był on przygotowywany w ramach Mozilla Labs z myślą o dostarczeniu aplikacji opartych o takie technologie jak HTML, CSS i JavaScript. Jednak w odróżnieniu od Chrome Web Store, założeniem platformy Mozilli jest oferowane aplikacji, które można uruchamiać z poziomu wielu przeglądarek, różnych systemów operacyjnych i urządzeń. Na razie udostępniono kilka przykładowych programów, które można testować z poziomu Firefoksa i Chromepo pobraniu odpowiednich dodatków dla tych przeglądarek. Mozilla udostępniła również krótki klip prezentujący ideę Web Apps Project.

Ostatnimi czasy obserwujemy wyraźny wzrost liczby sklepów z aplikacjami i rozszerzeniami dla przeglądarek. Już nie tylko Chrome i Firefox, ale również Opera czy Safari oferują dodatki swoim użytkownikom. Przeglądarki powoli stają się nie tylko programami do surfowania w Sieci, ale także platformami dla gier, oferują dostęp do różnorakich narzędzi ułatwiających pracę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)