Mozilla walczy z niekompatybilnymi dodatkami dla Firefoksa

Mozilla walczy z niekompatybilnymi dodatkami dla Firefoksa

06.09.2011 16:24

Mozilla postanowiła wziąć się za porządki w bibliotece dodatków. Te niekompatybilne z najnowszymi wydaniami Firefoksa będą częściowo ukrywane na stronach fundacji.

Niekompatybilne dodatki to jeden z bardziej popularnych i irytujących problemów z Firefoksem. Fundacja postanowiła poważnie podejść do problemu i promować tylko te dodatki, które najlepiej współpracują z rozwijającym się Firefoksem. Rozszerzenia, które nie nadążają z kompatybilnością z flagową aplikacją Mozilli, będą gorzej widoczne na stronach Dodatki dla programu Firefox. Z kolei najczęściej aktualizowane dodatki znajdą się w nowej kategorii Alerts & Updates.

Wprawdzie filtrowanie dodatków będzie można wyłączyć, to jednak z pewnością przyczyni się ono do sporych zmian. W ten sposób Mozilla chce wywrzeć nacisk na deweloperów, aby częściej aktualizowali swoje rozszerzenia, a zwykłych użytkowników zachęcać do pobierania najnowszych wydań Firefoksa. Co więcej, pojawi się opcjonalne narzędzie Add-on Compatibility Reporter, które po zainstalowaniu podejrzanego dodatku będzie informowało o błędach jego twórców. W ten sposób otrzymają oni pomoc, którą będą mogli wykorzystać do szybkiej aktualizacji aplikacji.

Dodatki dla Firefoksa jak dotąd zostały pobrane ponad 2,6 mld razy. Mozilla może pochwalić się największą ich bazą, do której nie umywa się konkurencja. Fundacja jednak ma coraz większy problem z kompatybilnością, co związane jest w dużej mierze z częstymi aktualizacjami Firefoksa. Wielu deweloperów nie nadążą z dostosowywaniem swoich dodatków do wymogów przeglądarki, na czym cierpią przede wszystkim zwykli użytkownicy. Zmiany, które zapowiada Mozilla, mają być próbą dostosowania rozszerzeń do nowego kalendarza wydawniczego. Czy pomysł się sprawdzi, przekonamy się niebawem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)