Mozilla zapowiada aplikację Firefox Home dla iPhona

27.05.2010 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wkrótce pojawi się nowa aplikacja Firefox Home dla telefonów iPhone. Będzie ona umożliwiała synchronizację ustawień między komputerem, a smartfonem.

Jak poinformowała fundacja Mozilla na swoim blogu, Firefox Home ma umożliwić użytkownikowi iPhone’a korzystanie z ustawień Firefoksa zainstalowanego w komputerze. Aplikacja umożliwia synchronizację, a także przeglądanie zakładek, ustawień, ulubionych stron, historii odwiedzonych witryn itp. Firefox Home będzie również podpowiadał adresy stron WWW w wyszukiwarce, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał podawać pełnej nazwy witryny, którą chciałby odwiedzić. Aplikacja Mozilli w wersji mobilnej będzie bazować na technologii Firefox Sync (wcześniej Weave Sync). Nie podano jeszcze daty, kiedy pojawi się ona w sklepie App Store. Pracownicy Mozilli zamieścili natomiast krótki klip wideo prezentujący możliwości swojego programu. Można go obejrzeć w serwisie YouTube.

Aplikacja jest częścią większego projektu, w ramach którego Mozilla udostępnia narzędzia do przeglądania Internetu dla urządzeń mobilnych. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom korzystania z tych samych ustawień w komputerze i telefonie. Dzięki temu przerywając pracę w domu możemy dokończyć przeglądanie interesującej nas strony za pomocą smartfona. Więcej informacji na temat Firefoksa Home dostępnych będzie na stronach wiki fundacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)