Mozilla zapowiada aplikację Firefox Home dla iPhona

Mozilla zapowiada aplikację Firefox Home dla iPhona

27.05.2010 15:34

Wkrótce pojawi się nowa aplikacja Firefox Home dla telefonów iPhone. Będzie ona umożliwiała synchronizację ustawień między komputerem, a smartfonem.

Jak poinformowała fundacja Mozilla na swoim blogu, Firefox Home ma umożliwić użytkownikowi iPhone’a korzystanie z ustawień Firefoksa zainstalowanego w komputerze. Aplikacja umożliwia synchronizację, a także przeglądanie zakładek, ustawień, ulubionych stron, historii odwiedzonych witryn itp. Firefox Home będzie również podpowiadał adresy stron WWW w wyszukiwarce, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał podawać pełnej nazwy witryny, którą chciałby odwiedzić. Aplikacja Mozilli w wersji mobilnej będzie bazować na technologii Firefox Sync (wcześniej Weave Sync). Nie podano jeszcze daty, kiedy pojawi się ona w sklepie App Store. Pracownicy Mozilli zamieścili natomiast krótki klip wideo prezentujący możliwości swojego programu. Można go obejrzeć w serwisie YouTube.

Aplikacja jest częścią większego projektu, w ramach którego Mozilla udostępnia narzędzia do przeglądania Internetu dla urządzeń mobilnych. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom korzystania z tych samych ustawień w komputerze i telefonie. Dzięki temu przerywając pracę w domu możemy dokończyć przeglądanie interesującej nas strony za pomocą smartfona. Więcej informacji na temat Firefoksa Home dostępnych będzie na stronach wiki fundacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)