Mozilla zdejmuje blokadę na dodatek Skype dla Firefoksa

04.03.2011 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla odblokowała dodatek Skype Toolbar for Firefox, który umożliwia korzystanie z komunikatora Skype z poziomu przeglądarki Firefox.

Narzędzie przeznaczone jest między innymi do rozpoznawania numerów telefonów i adresów użytkowników Skype umieszczonych na odwiedzanych stronach internetowych. Dodatek firmy Skype został zablokowany pod koniec stycznia z powodu błędów, które powodowały problemy z działaniem Firefoksa. Jak informowała w styczniu Mozilla, dodatek był przyczyną ponad 40 tys. zawieszeń Firefoksa tygodniowo, znacznie spowolniał też wczytywanie stron internetowych. Dlatego też zdecydowano się na wpisaniu go na czarną listę. Po trwających ponad miesiąc pracach, dodatek został przywrócony dla przeglądarki.

Poprawki w Skype Toolbar for Firefox zostały ukończone na początku tego tygodnia, jednak narzędzie udostępniono dopiero teraz. Powodem były testy dodatku, jakie przeprowadzali pracownicy Mozilli. Rozszerzenie w nowej wersji można pobrać bezpośrednio ze stron Skype. Tam też znajdziemy opis możliwości dodatku i zrzut ekranu prezentujący jego wygląd.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)