AMD prognozuje. Kryzys dostępności półprzewodników zakończy się w ciągu 2 lat

Strona głównaAMD prognozuje. Kryzys dostępności półprzewodników zakończy się w ciągu 2 lat
29.09.2021 12:50
Lisa Su
Lisa Su
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | AMD

Dyrektor generalna AMD Lisa Su daje nadzieję, że obecna sytuacja niedoboru chipów może się poprawić w ciągu najbliższych 18-24 miesięcy.

bEKYHZit

Lisa Su spodziewa się, że do tego czasu pojawią się nowe fabryki chipów, chociaż nie wspomniano o żadnych szczegółach, można by przypuszczać, że dotyczy to kompleksów TSMC w przypadku AMD.

"Zawsze przechodziliśmy przez cykle wzlotów i upadków, gdzie popyt przewyższał podaż, lub odwrotnie, tym razem jest inaczej. Pandemia właśnie przeniosła popyt na nowy poziom."

Planujesz zakup karty graficznej? Śpiesz się, bo będzie coraz gorzej
Planujesz zakup karty graficznej? Śpiesz się, bo będzie coraz gorzej
bEKYHZiv

Nie jest to może odkrywcze stwierdzenie, ale aktualnie popyt na komputery osiągnął szczyt i aktualnie utrzymuje się na wysokim, aczkolwiek stabilnym poziomie przed prawdopodobnie spadkiem sprzedaży w przyszłym roku. Lisa Su spodziewa się również dalszej konsolidacji w branży, która ma swoje plusy i minusy, ale jej zdaniem "jeśli chcesz zrobić coś bardzo dużego dla branży, to wiesz, skala jest ważna".

AMD powinno o tym wiedzieć lepiej niż większość firm, ponieważ zrestrukturyzowały swoją działalność od krawędzi bankructwa do miejsca, w którym są dzisiaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKYHZjr