AMD prognozuje. Kryzys dostępności półprzewodników zakończy się w ciągu 2 lat

Lisa Su
Lisa Su
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | AMD
Przemysław Juraszek

29.09.2021 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyrektor generalna AMD Lisa Su daje nadzieję, że obecna sytuacja niedoboru chipów może się poprawić w ciągu najbliższych 18-24 miesięcy.

Lisa Su spodziewa się, że do tego czasu pojawią się nowe fabryki chipów, chociaż nie wspomniano o żadnych szczegółach, można by przypuszczać, że dotyczy to kompleksów TSMC w przypadku AMD.

"Zawsze przechodziliśmy przez cykle wzlotów i upadków, gdzie popyt przewyższał podaż, lub odwrotnie, tym razem jest inaczej. Pandemia właśnie przeniosła popyt na nowy poziom."

Nie jest to może odkrywcze stwierdzenie, ale aktualnie popyt na komputery osiągnął szczyt i aktualnie utrzymuje się na wysokim, aczkolwiek stabilnym poziomie przed prawdopodobnie spadkiem sprzedaży w przyszłym roku. Lisa Su spodziewa się również dalszej konsolidacji w branży, która ma swoje plusy i minusy, ale jej zdaniem "jeśli chcesz zrobić coś bardzo dużego dla branży, to wiesz, skala jest ważna".

AMD powinno o tym wiedzieć lepiej niż większość firm, ponieważ zrestrukturyzowały swoją działalność od krawędzi bankructwa do miejsca, w którym są dzisiaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)