AMD prognozuje. Kryzys dostępności półprzewodników zakończy się w ciągu 2 lat

AMD prognozuje. Kryzys dostępności półprzewodników zakończy się w ciągu 2 lat

Lisa Su
Lisa Su
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | AMD
Przemysław Juraszek
29.09.2021 12:50

Dyrektor generalna AMD Lisa Su daje nadzieję, że obecna sytuacja niedoboru chipów może się poprawić w ciągu najbliższych 18-24 miesięcy.

Lisa Su spodziewa się, że do tego czasu pojawią się nowe fabryki chipów, chociaż nie wspomniano o żadnych szczegółach, można by przypuszczać, że dotyczy to kompleksów TSMC w przypadku AMD.

"Zawsze przechodziliśmy przez cykle wzlotów i upadków, gdzie popyt przewyższał podaż, lub odwrotnie, tym razem jest inaczej. Pandemia właśnie przeniosła popyt na nowy poziom."

Nie jest to może odkrywcze stwierdzenie, ale aktualnie popyt na komputery osiągnął szczyt i aktualnie utrzymuje się na wysokim, aczkolwiek stabilnym poziomie przed prawdopodobnie spadkiem sprzedaży w przyszłym roku. Lisa Su spodziewa się również dalszej konsolidacji w branży, która ma swoje plusy i minusy, ale jej zdaniem "jeśli chcesz zrobić coś bardzo dużego dla branży, to wiesz, skala jest ważna".

AMD powinno o tym wiedzieć lepiej niż większość firm, ponieważ zrestrukturyzowały swoją działalność od krawędzi bankructwa do miejsca, w którym są dzisiaj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)