Można już testować nowy interfejs Google Docs

Można już testować nowy interfejs Google Docs

30.08.2011 12:46

Google testuje nowy interfejs dla swojego pakietu biurowego online. Dzięki zmianom Google Docs mają wizualnie zbliżyć się do nowej usługi społecznościowej — Google+.

Wraz z wprowadzeniem zamkniętej wersji beta Google+ jego twórcy rozpoczęli prace nad dostosowaniem pozostałych aplikacji webowych do nowej społecznościowej usługi. Google Docs w niedalekiej przyszłości mają zostać zintegrowane z innymi usługami firmy Google tak aby użytkownicy mogli w jak najprostszy sposób korzystać z programów i udostępniać swoje materiały znajomym czy współpracownikom. Na razie Google wprowadza zmiany dotyczące głównie wyglądu swoich aplikacji. Jakiś czas temu takie poprawki w formie testowej pojawiły się w poczcie Gmail. Szerzej na ten temat informowaliśmy na początku lipca. Teraz zaś przyszła pora na odświeżenie wyglądu Google Docs.

Po zmianach w pakiecie biurowym zniknęły kolory w ramach ikon, a także kilka elementów interfejsu, jak chociażby logo Google Docs (w jego miejscu widoczne jest teraz logo Google). Pojawiły się za to nowe paski przewijania, a także menu Collaborate, które ułatwi współtworzenie i dzielenie się projektami. Nowy wygląd Google Docs jest bardziej ascetyczny w porównaniu z poprzednim, co nie wszystkim użytkownikom może przypaść do gustu. Obecnie nowy interfejs możemy przetestować, klikając komendę Try the new look w prawym rogu aplikacji. W ten sam sposób możemy powrócić do klasycznego wyglądu Google Docs.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)