MPAA będzie walczyć ze studentami

MPAA będzie walczyć ze studentami

06.12.2010 14:45

Znana organizacja antypiracka, MPAA, postanowiła walczyć ze studentami nielegalnie dzielącymi się plikami w Sieci. Będzie wysyłać listy z ostrzeżeniami.

Jak dowiedział się TorrentFreak, od dzisiaj MPAA będzie rozsyłać do wyższych uczelni w USA listy z żądaniami dotyczącymi walki z piractwem. Wkrótce mają do nich dołączyć ostrzeżenia przesyłane samym studentom, którzy nielegalnie dzielą się plikami. Działania organizacji związane są z niedawną zmianą prawa, nakładającą na uczelnie wyższe obowiązek walki z piractwem. MPAA chce przypomnieć o tym władzom uniwersyteckim. W rozesłanym liście będzie można przeczytać, że na skutek piractwa ucierpieć może nawet 2,4 mln miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Listy do studentów to nie jedyny pomysł MPAA. Organizacja chce skłonić władze uniwersyteckie do blokowania stron internetowych umożliwiających dostęp do nielegalnych plików. Być może będą to te same serwisy, których listę pracownicy MPAA opublikowali miesiąc temu. Proponowane są również zajęcia edukacyjne, mające na celu uświadomienie studentom zagrożeń płynących z piractwa. Dobrze, że organizacja ma zamiar nie tylko karać, ale również edukować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)