MPAA publikuje listę pirackich serwisów

MPAA publikuje listę pirackich serwisów

08.11.2010 15:56

Organizacja MPAA na prośbę amerykańskich władz sporządziła i przesłała listę największych serwisów pirackich. Ma ona pomóc w zwalczaniu stron nielegalnie udostępniających materiały w Sieci.

Jak podaje TorrentFreak, pracownicy MPAA przygotowali listę na prośbę Biura Reprezentanta ds. Handlu (USTR). Dotyczy ona największych serwisów oferujących dostęp do pirackich materiałów spoza USA. Wśród wymienionych witryn można znaleźć takie strony jak BTjunkie, Demonoid, isoHunt, KickAssTorrents i oczywiście The Pirate Bay. Każdy z serwisów został opisany, łącznie z lokalizacją, nazwą dostawcy Internetu, a także szacunkową liczbą użytkowników. Oprócz serwisów z plikami torrent w dokumencie można przeczytać o usługach umożliwiających przechowywanie i dzielenie się materiałami. Wymienione zostały takie serwisy jak Megaupload.com, Megavideo.com, RapidShare.com, a także mniej znane Webhards czy Ba-k.com.

Wykaz serwisów pirackich ma pomóc USTR w egzekwowaniu prawa i ochronie amerykańskich miejsc pracy, jak twierdzi MPAA. Dokument mógłby być na przykład wykorzystany do nacisku na lokalne władze do zwalczania nielegalnych materiałów. Możliwe też, że MPAA wspiera w ten sposób amerykański plan mający na celu walkę z piratami. Szerzej na ten temat informowaliśmy pod koniec czerwca, kiedy wiceprezydent USA, Joe Biden, zaprezentował plan strategiczny dotyczący ochrony praw autorskich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)