MPAA wysyła rządowi USA listę pirackich stron

28.10.2011 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja MPAA zajmująca się walką z piractwem przesłała amerykańskim władzom listę stron i serwisów promujących nielegalne materiały.

Obok znanego The Pirate Bay na liście MPAA znalazły się między innymi serwis MegaUpload, rosyjski odpowiednik Facebooka, VKontakte, oraz IsoHunt.com i inne witryny z linkami do plików torrent. MPAA zgłosiła także liczne strony, na których umieszczane są często nielegalne materiały wideo - wśród nich Putlocker.com czy Megavideo. To nie wszystko, na liście znalazły się także witryny linkujące do pirackich plików (Video2k, Movie2k czy Letmewatchthis). MPAA nie podobają się także grupy dyskusyjne, Usenet i inne usługi, za pomocą których użytkownicy mogą dzielić się informacjami na temat nielegalnych materiałów. O dziwo, na liście nie umieszczono serwisu RapidShare.

Dlaczego MPAA wysłał listę do władz USA? Organizacja liczy, że dzięki temu uda się zablokować wymienione witryny w Ameryce. Podobną listę przygotowano już rok temu na prośbę amerykańskiego Biura Reprezentanta ds. Handlu (USTR). W ten sposób MPAA chce walczyć z piractwem w USA, egzekwować prawo i chronić amerykańskie miejsca pracy. Rząd Stanów Zjednoczonych może też wykorzystać listę do nacisku na lokalne władze w celu zwalczania pirackich materiałów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)