MSI okradzione. Złodzieje wywieźli GeForce'y RTX 3090 warte 1,24 mln zł

MSI okradzione. Złodzieje wywieźli GeForce'y RTX 3090 warte 1,24 mln zł
Piotr Urbaniak

08.12.2020 03:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dokładniej rzecz ujmując, skradziono 40 pojemników transportowych, które zawierały karty GeForce RTX 3090 o łącznej wartości 2,2 mln juanów (ok. 1,24 mln zł).

Szczegóły incydentu nie są znane. Wiemy tylko, że miał miejsce w głównej fabryce MSI w Shenzhen i, jak stwierdza firma w wydanej notatce, może być w niego zaangażowany ktoś z personelu. Monitoring niczego podejrzanego nie wskazał, więc zdaniem producenta złodzieje dobrze znali położenie kamer i sam teren zakładu.

Na podstawie informacji o wartości łupu można oszacować, że napastnicy zdobyli między 200 a 230 kart graficznych GeForce RTX 3090. Ich rzeczywista wartość jest jednakowoż większa od ceny katalogowej, co oczywiście wynika z niskiej dostępności w sklepach.

Każdemu, kto pomoże ująć sprawców i odzyskać towar, MSI oferuje 100 tys. juanów nagrody (ok. 56,6 tys. zł), a przy tym, co zrozumiałe, pełną dyskrecję. Spółka zastrzega także, że stosowne dochodzenie prowadzi już lokalna policja.

Choć kradzieże elektroniki wprost z fabryk nie są niczym nowym, rzadko kiedy dochodzi do zdarzeń na tak szeroką skalę. Producenci mają bardzo ścisłe procedury bezpieczeństwa i rutynowo rewidują pracowników. Czasem uda się komuś przemycić pojedynczy sprzęt, ale wywiezienie ponad 200 kart to sytuacja zdecydowanie niecodzienna.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)