MSI okradzione. Złodzieje wywieźli GeForce'y RTX 3090 warte 1,24 mln zł

MSI okradzione. Złodzieje wywieźli GeForce'y RTX 3090 warte 1,24 mln zł

MSI okradzione. Złodzieje wywieźli GeForce'y RTX 3090 warte 1,24 mln zł
Piotr Urbaniak
08.12.2020 03:04

Dokładniej rzecz ujmując, skradziono 40 pojemników transportowych, które zawierały karty GeForce RTX 3090 o łącznej wartości 2,2 mln juanów (ok. 1,24 mln zł).

Szczegóły incydentu nie są znane. Wiemy tylko, że miał miejsce w głównej fabryce MSI w Shenzhen i, jak stwierdza firma w wydanej notatce, może być w niego zaangażowany ktoś z personelu. Monitoring niczego podejrzanego nie wskazał, więc zdaniem producenta złodzieje dobrze znali położenie kamer i sam teren zakładu.

Na podstawie informacji o wartości łupu można oszacować, że napastnicy zdobyli między 200 a 230 kart graficznych GeForce RTX 3090. Ich rzeczywista wartość jest jednakowoż większa od ceny katalogowej, co oczywiście wynika z niskiej dostępności w sklepach.

Każdemu, kto pomoże ująć sprawców i odzyskać towar, MSI oferuje 100 tys. juanów nagrody (ok. 56,6 tys. zł), a przy tym, co zrozumiałe, pełną dyskrecję. Spółka zastrzega także, że stosowne dochodzenie prowadzi już lokalna policja.

Choć kradzieże elektroniki wprost z fabryk nie są niczym nowym, rzadko kiedy dochodzi do zdarzeń na tak szeroką skalę. Producenci mają bardzo ścisłe procedury bezpieczeństwa i rutynowo rewidują pracowników. Czasem uda się komuś przemycić pojedynczy sprzęt, ale wywiezienie ponad 200 kart to sytuacja zdecydowanie niecodzienna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)