MSI usprawni PlayStation 5. Poprzez protezę, ale jednak

MSI usprawni PlayStation 5. Poprzez protezę, ale jednak

MSI usprawni PlayStation 5. Poprzez protezę, ale jednak
Piotr Urbaniak
13.11.2020 05:55

MSI nie chce czekać na Sony i bierze sprawy w swoje ręce. Problem braku wsparcia dla ekranów 1440p rozwiąże aktualizacją swych monitorów.

Przypomnijmy, chodzi o ułomność PS5 polegającą na niemożliwości wyświetlenia obrazu w rozdzielczości 1440p. Po podłączeniu do tego rodzaju panelu, konsola podaje na wyjściu sygnał maksymalnie Full HD, bez względu na wewnętrzną rozdzielczość renderowania.

Sony zapewne prędzej czy później wdroży odpowiednią poprawkę, ale kiedy dokładnie, nie wiadomo. Na razie więc część użytkowników pozostaje na lodzie.

Chyba że mają akurat monitor MSI, które właśnie wykombinowało protezę

Jak ujawniono, wraz z najbliższą aktualizacją firmware'u monitory MSI otrzymają dedykowany tryb konsolowy, w którym zgłaszać się będą jako ekrany 4K. Dzięki temu konsola poda sygnał w najwyższej możliwej jakości, a użytkownik obejrzy go w natywnej rozdzielczości ekranu, po zeskalowaniu przez jego własny sterownik.

Jednocześnie w przypadku ekranów ultrapanoramicznych pojawią się dwa tryby wyświetlenia: rozciągnięty oraz letterbox, czyli z czarnymi pasami po bokach.

Nowy tryb konsolowy otrzyma osiem monitorów z portfolio tajwańskiego producenta: Prestige PS321QR, Optix MAG274QRF-QD, Optix MAG274QRF, MPG ARTYMIS 343CQR, Optix MPG341CQR, Optix MPG341CQRV, Optix MAG342CQR oraz Optix AG321CQR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)