mSpot beta - muzyka w chmurze obliczeniowej dla wszystkich

mSpot beta - muzyka w chmurze obliczeniowej dla wszystkich

28.06.2010 18:21

Od dzisiaj można korzystać z usługi mSpot beta pozwalającej na przechowywanie muzyki w chmurze obliczeniowej. Dotychczas była ona dostępna tylko za pośrednictwem zaproszeń. Z mSpot mogą korzystać użytkownicy systemów Windows, Mac OS X i Android.

mSpot to narzędzie przeznaczone dla osób, które chciałyby mieć dostęp do biblioteki muzycznej z różnych urządzeń. W podstawowym pakiecie, użytkownik ma do dyspozycji 2GB wolnej przestrzeni. W ramach usługi dostępny jest program do przesyłania muzyki online. Po zainstalowaniu automatycznie wysyła on na serwer utwory z iTunes, Windows Media Player albo z wybranej przez nas lokalizacji. Kiedy już znajdą się w chmurze, użytkownik może odtwarzać je z poziomu przeglądarki internetowej. Z mSpotu można korzystać zarówno za pomocą komputera jak i smartfona. Pozwala to na dostęp do biblioteki muzycznej z dowolnego miejsca i za pomocą różnych urządzeń. mSpot obsługuje listy odtwarzania - importuje je z iTunes, a także pozwala na tworzenie nowych. Użytkownik ponadto może skorzystać z wyszukiwarki plików czy oceniania utworów.

Obecnie usługa dostępna jest za darmo, należy jednak spodziewać się, że wkrótce zostaną wprowadzone płatne plany dla użytkowników. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że mSpot miałby oferować jedynie 2GB przestrzeni na przechowywanie plików muzycznych. Jeśli usługa będzie rozwijana przez firmę, może stać się dobrym uzupełnieniem biblioteki muzycznej przechowywanej na dysku. Ciekawym rozwiązaniem mogłaby być również możliwość dzielenia się ze znajomymi zapisanymi w chmurze utworami. Obecnie jednak nie ma takiej możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)