Multiplatformowy Kaspersky Total Security oferuje wiele, ale nie multiplatformowość

Multiplatformowy Kaspersky Total Security oferuje wiele, ale nie multiplatformowość

Multiplatformowy Kaspersky Total Security oferuje wiele, ale nie multiplatformowość
27.05.2015 16:54, aktualizacja: 27.05.2015 17:10

Kaspersky Lab wprowadził właśnie na polski rynek nowe kompleksowe narzędzie służące ochronie przed atakami i zapewnieniu bezpieczeństwa danym użytkownika. Kaspersky Total Security – multi-device jest propozycją na systemy Windows, OS X, Android, iOS oraz Windows Phone. Okazuje się jednak, że multiplatformowść w wydaniu Kaspersky Lab nie jest tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

W ramach ochrony prywatności Kaspersky Lab proponuje między innymi możliwość dodania reguł filtrowania dla połączeń przychodzących. Te są dostępne na systemie Android. Ponadto, na systemie Windows, możliwy będzie nadzór użytkownika nad próbami dostępu do kamery internetowej czy narzędzie mające skutecznie usuwać pozostałości po połączeniu z danym adresem internetowym.

Ponadto Kaspersky Total Security – multi-device oferuje szyfrowanie danych. Dla Windowsa. Użytkownicy Androida mogą za to skorzystać z narzędzi umożliwiających zablokowanie dostępu do danych czy śledzenie smartfona dzięki modułowi GPS w przypadku, gdy urządzenie zostało skradzione czy zgubione.

Dla iOS i Windows Phone'a dostępna jest przeglądarka Kaspersky Safe Browser zawierająca funkcje kontroli rodzicielskiej. Według danych firmy, sześćdziesięciu procentom dzieci podczas prób odwiedzenia stron pornograficznych nie udało się ominąć blokady. Na systemy Apple dostępny jest także program Kaspersky Password Manager służący oczywiście do przechowywania i ochrony haseł.

Obraz

Co bardziej spostrzegawczy Czytelnik zauważył w nowej ofercie Kaspersky'ego pewne kuriozum. Otóż zestaw programów, które są określane mianem multiplatformowych z samą multiplatformowością mają w zasadzie niewiele wspólnego. Część oferowanych narzędzi jest dostępna na tylko na jeden system i o ich kompatybilności z innym platformami w zasadzie nie może być mowy. Ofercie może być zatem przydatne objaśnienie:

Kaspersky Total Security – Windows Kaspersky Internet Security for Mac – OS X, iOS Kaspersky Password Manager – Windows, OS X, iOS, Android Kaspersky Internet Security for Android – Android Kaspersky Safe Browser – iOS, Windows Phone

Oczywiście taki podział oznacza także, że zakres oferowanych przez oprogramowanie funkcji także będzie zależny od systemu operacyjnego. Najbliżej do multiplatformowści ma menedżer Password Manager, jednak nie jest on dostępny na urządzenia z Windows Phone. Ten system otrzymał tylko przeglądarkę Safe Browser.

Kaspersky Total Security – multi-device jest już dostępny w Polsce. Roczna licencja na dwa urządzenia kosztuje 199 złotych. Wariant na trzy urządzenia to wydatek rzędu 279 złotych, a na 5 – 479. Trudno stwierdzić czy narzędzia będą się cieszyć dużym powodzeniem. Nietrudno domyślić się, że sposób definiowania multiplatformowości w wydaniu Kaspersky'ego nie wszystkim przypadnie do gustu. Testową wersję Kaspersky Total Security na Windowsa można już pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)