MultiStore, czyli sklep z aplikacjami od Prestigio

MultiStore, czyli sklep z aplikacjami od Prestigio

MultiStore, czyli sklep z aplikacjami od Prestigio
30.06.2014 17:13

Firma Prestigio udostępnia użytkownikom swoich urządzeń własny sklep z aplikacjami. Dostęp do niego będziemy mieli z poziomu MultiPada, Multicenter Prestigio oraz smartona tej firmy.

Oprócz popularnych sklepów z aplikacjami, jak Google Play czy AppStore możemy znaleźć znacznie mniej rozpoznawalne alternatywy, które często dostępne są tylko dla użytkowników sprzętu danego producenta np: Samsung Apps lub dla abonentów operatora komórkowego, jak Plus Store oraz multum innych sklepów, które na Androidzie zainstalujemy sami. Nie tylko duże firmy, jak Amazon, chcą posiadać własną platformę z oprogramowaniem, czego przykładem może być MultiStore od Prestigio.

Producent twierdzi, że jego sklep posiada minimalistyczny design, który sprawia, że poruszanie się po nim ma być intuicyjne nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Dodatkowo dzięki dwóm sekcjom: polecane oraz top darmowe, MultiStore ma oferować łatwość wyszukiwania większą od konkurencji. Szkoda, że trzy popularne sklepy dostępne na urządzeniach z systemem operacyjnym od Google, Apple czy Microsoftu, już dawno posiadają te funkcje.

Obraz

Zaletą tej platformy dla klientów Prestigio ma być integracja wszystkich kont użytkownika za pośrednictwem jednego numeru identyfikacyjnego, a więc ten sam login i hasło umożliwi nam dostęp do wirtualnej biblioteki prestigioplaza.com, MultiCloud oraz MultiStore. Sklep dostępny jest na wszystkich urządzeniach, który pojawiły się na rynku od stycznia tego roku, reszta sprzętu otrzyma go w ramach aktualizacji systemu. Za aplikacje możemy płacić z wykorzystaniem karty kredytowej, PayPala, Google Wallet, nie powinno też być problemu z innymi popularnymi sposobami dokonywania zakupów online. Raz pobrana aplikacja jest przypisywana do naszego konta i możemy korzystać z niej na dowolnym urządzeniu od Prestigio, na którym zainstalowany jest MultiStore.

Platforma dostarczona przez Prestigio jest już kolejną dostępną na rynku i niestety nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Raczej niewiele osób przerzuci się z Google Play, który w Polsce oferuje już nie tylko same aplikacje i gry, na MultiStore.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)