MusicBrainz Picard — automatyczne pobieranie informacji o muzyce

30.12.2010 17:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elegancko opisana kolekcja plików muzycznych to marzenie niejednego melomana. Od lat jednym z najlepszych miejsc do pobierania informacji o utworach muzycznych pozostaje serwis MusicBrainz, wydawca darmowego „klienta” bazy i programu do edycji metadanych w jednym — MusicBrainz Picard, który od dziś można pobrać z naszego katalogu programów.

Aby znaleźć prawidłowe tagi, Picard identyfikuje załadowane pliki z użyciem „muzycznych odcisków palców” (PUID). Zidentyfikowane utwory są przenoszone do prawego panelu programu, gdzie można je grupować względem wykonawców, albumów lub utworów. Tam można również wybrać wersję i edycję tagowanego albumu, edytować tagi ręcznie i zapisać informacje do pliku. Ponadto Picard automatycznie identyfikuje płyty CD i dostarcza narzędzia do zarządzania okładkami.

Program MusicBrainz Picard jest dostępny w języku polskim jako niezależy program dla systemów Windows, Mac OS X, oraz jako kod źródłowy w języku Python. Przydatne dodatki, jak np. moduły umożliwiające przeszukiwanie innych niż MusicBrainz stron lub pobieranie specyficznych tagów, można znaleźć na stronie domowej programu. Dostępna jest również krótka instrukcja obsługi programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)