Muzyk rockowy zachęca do walki z piractwem

Muzyk rockowy zachęca do walki z piractwem

06.10.2010 16:00

Jeden z członków legendarnego zespołu Kiss, Gene Simmons, zachęca do bezpardonowego rozprawienia się z piractwem internetowym. Pozywajcie wszystkich - radzi.

Basista zespołu Kiss występował podczas konferencji MIPCOM w Cannes. Jednak Simmons zamiast grać na gitarze wypowiadał się na temat walki z piractwem internetowym. Jego wystąpienie dotyczyło między innymi użytkowników sieci BitTorrent. Simmons radził, jak najlepiej chronić swoją markę przed piractwem. Procesujcie się. Pozywajcie wszystkich. Zabierzcie ich domy, ich samochody. Nie pozwólcie nikomu przekroczyć granicy. Zdaniem muzyka branża muzyczna nie miała dotychczas jaj, żeby pozwać każdego naiwnego, piegowatego studenta, który ściąga materiały. Efektem tego jest, że setki tysięcy ludzi straciło pracę, stwierdził muzyk Kissa.

Zapewne wielu przedstawicieli branży muzycznej ucieszyły słowa Simmonsa. Jedynym sposobem na walkę z piractwem jest ochrona własnej marki, mówił. Najlepszym zaś sposobem na ochronę marki jest walka przed sądem. Oczywiście, muzyk nie zachęca do tego, aby pozwać wszystkich użytkowników sieci BitTorrent. Jest ich według ostatnich statystyk około 80 mln na całym świecie. Zamiast tego Simmons zachęca wydawców i twórców, aby pozywali osoby, które naruszają należące do nich prawa autorskie. Metoda przypomina tę stosowaną na Dzikim Zachodzie - jeśli samemu nie wyegzekwujesz swoich praw, nikt tego nie zrobi za ciebie. Tylko, czy to jest rzeczywiście najlepsza droga do zwalczania piratów w Sieci?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)