[MWC 2015] Microsoft i Samsung wspólnie zabezpieczą smartfony

[MWC 2015] Microsoft i Samsung wspólnie zabezpieczą smartfony

05.03.2015 09:06, aktual.: 05.03.2015 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poszukiwanie metod, dzięki którym możliwe byłoby bezpieczne korzystanie z jednego smartfona zarówno w celach prywatnych jak i zawodowych trwa. Za lidera tego typu rozwiązań można uznać Blackberry Balance, jednak w ostatnim czasie do wyścigu dołączyło Google ze swoim Android for Work. Na tym jednak nie koniec.

Podczas Mobile World Congress partnerstwo ogłosiły Microsoft i Samsung. Koreańska firma może już się pochwalić osiągnięciami w kwestii skutecznego podziału informacji osobistych i zawodowych dzięki Samsung Knox. Nawiązujące nazwą do słynnego skarbca rozwiązanie zostało zaakceptowane nawet przez NSA i amerykańską Agencję Systemów Informacji Bezpieczeństwa, jako narzędzie mogące służyć agentom do przechowywania danych, które nie zostały utajnione.

Obraz

Kooperacja Microsoftu i Samsunga ma dotyczyć zastosowania zabezpieczeń Knox w aplikacjach OneDrive, OneNote i pakiecie Office 365. Według Injonga Rhee odpowiedzialnego w Samsungu za rozwój Knox, do zapewnienia kompatybilności usług Microsoftu z zabezpieczeniami Samsunga wystarczy pobranie odpowiedniej aplikacji, która automatycznie dostosuje zabezpieczenia do standardów oferowanych przez narzędzia Koreańczyków.

Sprawa jest tym bardziej interesująca, że w zeszłym roku podobną współpracę Samsung ogłosił z Google. Jak jednak widać na przykładzie Android for Work (który z Knox nie ma nic wspólnego) nie udało się w tej kwestii osiągnąć porozumienia. Co więcej Andrew Conway z Microsoftu potwierdził, że jego firma nie ma zamiaru nawiązywać współpracy z Google. Konkurencja się zaostrza, na czym skorzystają użytkownicy – być może wkrótce korzystanie z prywatnego konta e-mail do celów zawodowych przestanie być standardem nawet dla sekretarza stanu USA.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także