MWC 2020 odwołane – to musiało się stać, imprezy nie będzie

Mobile World Congress 2020 odwołane, fot. East News
Mobile World Congress 2020 odwołane, fot. East News

12.02.2020 20:15, aktual.: 13.02.2020 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa, coraz więcej firm rezygnowało z udziału w Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, największych targach smartfonowych na świecie. Giganci tacy jak LG, Nvidia, Samsung czy Intel już kilka dni temu ogłosili, że się nie pojawią. Media zastanawiały się, czy targi w ogóle się odbędą - teraz wszystko stało się jasne.

Jak podaje Financial Times, organizatorzy MWC 2020 ostatecznie postanowili podjąć decyzję o odwołaniu całej imprezy. W oświadczeniu czytamy: "Globalne obawy dotyczące wybuchu koronawirusa, obawy związane z podróżą i inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie wydarzenia".

Decyzję podjęto po posiedzeniu zarządu GSMA, organizacji handlowej, która organizuje konferencję. Zdaniem FT, odwołanie konferencji będzie nie tylko ważne dla świata technologicznego.

To będzie ogromny cios ekonomiczny dla Barcelony, gdzie hotele i restauracje podnoszą ceny w oczekiwaniu na gości wydarzenia. Lokalne media szacują, że targi generują dla miasta 492 mln euro i tworzą około 14 tys. tymczasowych miejsc pracy.

Jeszcze w tym tygodniu hiszpański minister zdrowia Salvador Illa wraz z minister zdrowia w regionie Katalonii Albą Vergés przyznali, że w Hiszpanii nie ma żadnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i żadne wydarzenia nie powinny być z tego tytułu odwoływane. Okazuje się jednak, że to tłumaczenie nie przekonało ani technologicznych gigantów, ani organizatorów MWC.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)