Na IEM 2016 nie zabraknie przebieranek. Potwierdzono konkurs dla fanów Cosplay

Na IEM 2016 nie zabraknie przebieranek. Potwierdzono konkurs dla fanów Cosplay
12.02.2016 15:01
Na IEM 2016 nie zabraknie przebieranek. Potwierdzono konkurs dla fanów Cosplay

Od dobrych kilku lat z imprezami masowymi dla graczy nieodłącznie wiąże się widok przedziwnych, często niezwykle kolorowych postaci, niby żywcem wyjętych z gier komputerowych albo komiksów. Tzw. Cosplay miał swoje miejsce również podczas finałów IEM w Katowicach, w tym roku jednak nie wspominało się jakoś o wznowieniu konkursu na najlepsze przebranie w Spodku. Potwierdzono jednak wreszcie, że będzie.

350172625231898561

Ponieważ między 4 i 6 marca toczyć się będą na scenach boje w określoną pulę bardzo popularnych tytułów sieciowych, nie ma pełnej dowolności w dobieraniu sobie wzorca pod kostium. Główny warunek udziału w rywalizacji na stroje to odtworzenie wyglądu postaci powiązanej z któryś z hitów IEM 2016. Wchodzi w grę czerpanie pomysłów z League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy StarCrafta II, a do tego także karcianego Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Przebranie musi być zaskakujące.

Oczywiście o gotowcach ściągniętych ze sklepów internetowych nie ma mowy, gdyż wszystko należy wykonać samodzielnie, włącznie z odpowiednimi rekwizytami. Zapewne wielu fanów sztuki Cosplay po poprzednich katowickich finałach zakasało rękawy i poświęciło całe miesiące na przygotowania czegoś fenomenalnego. Teraz wystarczy zrobić kostiumowi zdjęcie, a potem z imieniem, nazwiskiem oraz datą urodzenia przesłać do organizatorów konkursu na IEM 2016 na odpowiedni adres, koniecznie z zaznaczeniem w tytule wiadomości, że chodzi o Cosplay IEM 2016.

IEM 2015 - Cosplay i Hostessy

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 lutego. Twórcy 15 wybranych, najlepszych strojów otrzymają bezpłatne wejściówki na IEM. Oprócz nich na bilety liczyć może również 5 faworytów wybranych przez internautów w odpowiedniej ankiecie. To grono zmierzy się później na wybiegu, próbując zachwycić publiczność. Naturalnie do zgarnięcia będą nagrody. Za pierwsze miejsce przewidziano zestaw PC Komputronik Intel Extreme Masters Challenger 2016, drugie gwarantuje smartfona ASUS ZenFone 2 Laser, zaś trzecie myszkę ASUS ROG GX860 Buzzard. Regulamin do poczytania znajdziecie tutaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)