Na MWC Microsoft zapowiada wejście nowych firm w ekosystem Windows Phone

Na MWC Microsoft zapowiada wejście nowych firm w ekosystem Windows Phone

Na MWC Microsoft zapowiada wejście nowych firm w ekosystem Windows Phone
24.02.2014 13:42, aktualizacja: 07.04.2014 17:29

Microsoft ogłosił w Barcelonie kilka ciekawych informacji związanych z przyszłością Windows Phone. Podczas swojej prezentacji Joe Belfiore i Nick Parker przedstawili kluczowe elementy nadchodzących zmian w mobilnym systemie z Redmond.

Pierwszą ważną informacją jest podjęcie współpracy z nowymi partnerami, którzy zaangażują się w tworzenie urządzeń z Windows Phone. Foxconn, Gionee, JSR, Karbonn, Lava (Xolo), Lenovo, LG, Longcheer i ZTE w najbliższej przyszłości będą tworzyły urządzenia z mobilnym systemem od Microsoftu. Wybór parterów nie jest przypadkowy, Redmond chce stworzyć gamę smartfonów skierowaną na rynki wschodzące. Nowe firmy skupią się zapewne na opracowywaniu urządzeń, które zaspokoją wymagania niższego i średniego segmentu rynku. Nowy system obsłuży dual SIM i instalację aplikacji na kartach SD (ważne przy tanich smartfonach z małą ilością wbudowanej pamięci).

Obraz

Microsoft chce także ułatwić producentom tworzenie nowych urządzeń z Windows Phone na bazie już istniejącego sprzętu z Androidem. Stąd też Windows Phone 8.1 przyniesie przyciski na ekranie oraz obsługę większej liczby modeli procesorów (Qualcomm Snapdragon z serii 200 i 400). Uruchomiony został także specjalny portal, ułatwiający wejście nowym OEM-om w system Windows Phone. Jest to pierwszy krok ku zwiększeniu liczby tanich urządzeń, a co za tym idzie, zwiększenia popularności Windows Phone.

Użytkownicy Windows Phone dostaną także pakiet skierowany do biznesu. Aktualizacja 8.1 przyniesie niezbędne funkcje, ważne dla korporacji. Mowa tutaj o szyfrowaniu poczty przy pomocy S/MIME wsparciu VPN, Wi-Fi z EAP-TLS, Mobile Device Management oraz zarządzaniu certyfikatami.

Na prezentacji poruszono również temat udostępnienia aplikacji Facebook Messages dla Windows Phone. Jest to zapowiedź oddzielenia wszystkich usług Facebooka od samego systemu. Windows Phone 8.1 nie będzie miał wbudowanej obsługi portalu Zuckerberga, wszelkie potrzebne do tego aplikacje można będzie pobrać oddzielnie ze sklepu Windows Phone Store

Na koniec warto wspomnieć o pewnej ciekawostce. Otóż podczas prezentacji ludzie Microsoftu ani razu nie użyli zwrotu Windows Phone 8.1. Czyżby Redmond nie zdążyło z przygotowaniem wcześniej wersji 8.1 na targi? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)