Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze

Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze16.08.2014 18:06
Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze

Chyba sam Microsoft nie wierzy w jakość swojej konsoli nowej generacji. Na tegorocznych targach Gamescom, gry zamiast na Xboksie One uruchomione były na komputerze działającym pod kontrolą Windows 7.

Podczas targów E3 w 2013 roku firma Microsoft zaliczyła dość poważną wpadkę. Prezentowane gry na Xboksie One, faktycznie uruchomione były na komputerach z Windows 7, które dodatkowo wyposażone były w karty graficzne Nvidia GeForce GTX z serii 700, a przecież w XOne znajdziemy konkurencyjny układ od AMD. Okazuje się, że Microsoft nie zawsze potrafi uczyć się na własnych błędach i podczas tegorocznych targów Gamescom, gry, które powinny być uruchomione na Xboksie One, ponownie prezentowane były na komputerach, które dodatkowo pod względem podzespołów znacząco różniły się od konsoli firmy z Redmond.

350111308215248833

Na stronie CentrumHer pojawiły się zdjęcia ze stoiska Microsoftu z tegorocznych targów w Kolonii. Nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdy nie to, że na ekranie jednego z telewizorów, rzekomo podłączonego do Xboksa One, widać uruchomiony system Windows 7, a także komunikat o dostępnej aktualizacji do GeForce Experience. Niestety ponownie, gry, które powinny być uruchomione na konsoli nowej generacji Microsoftu, tak naprawdę działały na komputerze z Windows 7. Dodatkowo zamiast karty graficznej od AMD po raz kolejny użyto konkurencyjnego produktu od Nvidii. Jeśli ktoś podczas targów odwiedził stanowisko giganta z Redmond i był przekonany, że w Ori and the Blind Forest grał na Xboksie One, to niestety jest w błędzie, wówczas korzystał z komputera z podłączonym padem od XOne.

Konsola Microsoftu zaliczyła już kolejną wpadkę, która z pewnością nie wpłynie pozytywnie na jej i tak już niezbyt dobry wizerunek. Z opublikowanych zdjęć wynika, że minimum jedna gra uruchomiona była na komputerze, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne produkcje również nie działały na Xboksie One. Nasuwa się pytanie, czy gry w wersji finalnej będą wyglądały tak samo, jak te prezentowane na targach Gamescom, czy raczej dostaniemy produkt gorszy pod względem oprawy graficznej? Czyżby gigant z Redmond nie wierzył w możliwości własnego produktu?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)