Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze

Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze

Na targach Gamescom gry prezentowane na Xboksie One uruchomione były na komputerze
16.08.2014 18:06

Chyba sam Microsoft nie wierzy w jakość swojej konsoli nowej generacji. Na tegorocznych targach Gamescom, gry zamiast na Xboksie One uruchomione były na komputerze działającym pod kontrolą Windows 7.

Podczas targów E3 w 2013 roku firma Microsoft zaliczyła dość poważną wpadkę. Prezentowane gry na Xboksie One, faktycznie uruchomione były na komputerach z Windows 7, które dodatkowo wyposażone były w karty graficzne Nvidia GeForce GTX z serii 700, a przecież w XOne znajdziemy konkurencyjny układ od AMD. Okazuje się, że Microsoft nie zawsze potrafi uczyć się na własnych błędach i podczas tegorocznych targów Gamescom, gry, które powinny być uruchomione na Xboksie One, ponownie prezentowane były na komputerach, które dodatkowo pod względem podzespołów znacząco różniły się od konsoli firmy z Redmond.

Obraz

Na stronie CentrumHer pojawiły się zdjęcia ze stoiska Microsoftu z tegorocznych targów w Kolonii. Nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdy nie to, że na ekranie jednego z telewizorów, rzekomo podłączonego do Xboksa One, widać uruchomiony system Windows 7, a także komunikat o dostępnej aktualizacji do GeForce Experience. Niestety ponownie, gry, które powinny być uruchomione na konsoli nowej generacji Microsoftu, tak naprawdę działały na komputerze z Windows 7. Dodatkowo zamiast karty graficznej od AMD po raz kolejny użyto konkurencyjnego produktu od Nvidii. Jeśli ktoś podczas targów odwiedził stanowisko giganta z Redmond i był przekonany, że w Ori and the Blind Forest grał na Xboksie One, to niestety jest w błędzie, wówczas korzystał z komputera z podłączonym padem od XOne.

Konsola Microsoftu zaliczyła już kolejną wpadkę, która z pewnością nie wpłynie pozytywnie na jej i tak już niezbyt dobry wizerunek. Z opublikowanych zdjęć wynika, że minimum jedna gra uruchomiona była na komputerze, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne produkcje również nie działały na Xboksie One. Nasuwa się pytanie, czy gry w wersji finalnej będą wyglądały tak samo, jak te prezentowane na targach Gamescom, czy raczej dostaniemy produkt gorszy pod względem oprawy graficznej? Czyżby gigant z Redmond nie wierzył w możliwości własnego produktu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)