Nadchodzi aktualizacja Outlook.com. Poczta Microsoftu jak Windows 10

Nadchodzi aktualizacja Outlook.com. Poczta Microsoftu jak Windows 10

21.05.2015 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można było się spodziewać, że ze zbliżającą się premierą Windowsa 10, Microsoft przygotuje także aktualizacje przeglądarkowych interfejsów swoich usług. Wiemy już, że takie przewidywania były słuszne. Firma ogłosiła właśnie, że trwają pracę nad nowym interfejsem usługi pocztowej Outlook, który doczeka się także nowych funkcji.

Oczywiście najbardziej rzucającą się w oczy nowością jest odświeżenie samego wyglądu serwisu Outlook.com. Nie są to zmiany, które wymagałaby od użytkowników zrezygnowania ze swoich przyzwyczajeń. Mowa raczej o dostosowaniu wzornictwa do koncepcji przyjętych w Windows 10. Dodanych zostanie 13 motywów i trzeba przyznać, że całość, oparta na bardziej ujednoliconej kolorystyce oraz powszechnym minimalizmie, prezentuje się całkiem atrakcyjnie.

Do listy wiadomości zostania dodany przycisk pinezki. Jak nietrudno się domyślić, jej kliknięcie umożliwia przypięcie danej wiadomości na szczycie listy. Znacznie udoskonalono także sposób prezentacji osadzonych w wiadomości obrazków oraz załączników. Interfejs Outlook.com opiera się na kolumnach, co teraz zostanie lepiej wykorzystane – podgląd załączników będzie możliwy w kolejnej kolumnie, bez potrzeby otwierania nowego okna.

Duży nacisk położono także na integrację poczty z pozostałym usługami Microsoftu. W aplikacji będzie możliwe na przykład oznaczenie na mapie wspomnianego w wiadomości wydarzenia, dzięki integracji z wyszukiwarką i mapami Bing. Ponadto dodanie załącznika, łącznie z umieszczeniem go w cyberschowku OneDrive, będzie możliwe metodą „przeciągnij i upuść”.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przypadku serwisu Outlook.com jasne staje się, że Microsoft – tak jak to ma miesjce w przypadku Windowsa 10 – skłania się coraz bardziej ku zwiększaniu roli społeczności w tworzeniu interfejsów. W tym celu uruchomiono serwis Outlook UserVoice, za pośrednictwem którego użytkownicy usługi pocztowej Microsoftu mogą zgłaszać swoje sugestie. Nie jest na razie jasne kiedy nowy interfejs i funkcje zostaną udostępnione użytkownikom, najprawdopodobniej stanie się to w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)