Nagrody Steama rozdane! Oto zwycięzcy w 12 nietuzinkowych kategoriach

Nagrody Steama rozdane! Oto zwycięzcy w 12 nietuzinkowych kategoriach

Nagrody Steama rozdane! Oto zwycięzcy w 12 nietuzinkowych kategoriach
02.01.2017 17:24

Black Friday wiązał się w tym roku nie tylko z wysypem okazji, ale także z uruchomieniem pierwszego plebiscytu Steama. Mimo że ma on dość humorystyczny charakter, to status Steama dla branży czyni statuetki całkiem prestiżowymi. Dziś znamy już wyniki plebiscytu.

Tym co najbardziej mogło przyciągać uwagę tuż po ogłoszeniu plebiscytu, były kategorie. Valve nie zdecydował się na klasyczne wyłonienie gier w kategoriach gatunkowych czy czy ze względu na platformę. Zarówno nominacje, jak i zwycięzców typowała społeczność.

O twórczym podejściu Valve’a do kategorii świadczy już pierwsza z nich, czyli „Złoczyńca, którego trzeba przytulić”. Wyłonić miała ona growego antagonistę, który wzbudził w graczach najwięcej sympatii. Zwyciężyła w tej kategorii gra Portal 2, gdzie gracz mierzył się z brutalną (i uroczą) sztuczną inteligencją GLaDOS.

Kolejną kategorię stanowi „Według mnie ta gra była fajna, zanim wygrała nagrodę”, w której mamy do czynienia z mniej popularnymi czy wręcz kameralnymi produkcjami niszowych studiów. Zwycięzcą zostało Euro Truck Simulator 2. W niewymagającej dodatkowych wyjaśnień kategorii „Próba czasu” zwyciężył Skyrim.

Zaskoczeniem nie są także zwycięzcy w kolejnych dwóch kategoriach. Najlepszą grą „Jeszcze 5 minut”, czyli najbardziej wciągającą, zostało CS;GO, zaś w „Łoooo, stary”, czyli w kategorii nagradzającej gry, wywołujące z jakich powodów opad szczęki, wygrało GTA V. Produkcja Rockstar zwyciężyła także w kategorii „Gra w grze” dla najlepszej minigry w grze.

”Wcale nie płaczę, coś mi wpadło do oka” to kategoria honorująca gry z najlepszą warstwą fabularną. Zwycięzcą zostało (mimo konkurencji w postaci Life Is Strange) serialowe The Walking Dead. W kategorii „Najlepsze wykorzystanie zwierzęcia hodowlanego” zwycięzca mógł być tylko jeden i jest nim oczywiście Goat Simulator.

Doom jest zwycięzcą w kategorii „Bum bum”, czyli w kategorii gier, które rozumieją, czym jest piękno sztuki detonacji. Zwycięzca mógł być jeden także w bardzo ciekawej kategorii „Miłość i nienawiść”. Dotyczy ona gier bardzo wymagających, wręcz frustrująco niezbalansowanych, które jednak się kocha. Domyślacie się? Oczywiście, Dark Souls III.

Przeciwieństwem jest z kolei „Usiądź i zrelaksuj się”, czyli kategoria gier łatwych i przyjemnych. Tutaj, wyrównując wynik GTA V, znów zwycięzcą został Euro Truck Simulator 2. W kategorii „W kupie raźniej” dla gier z najlepszym trybem wieloosobowym wygrało Left 4 Dead 2.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)