Najbardziej charakterystyczne szkodniki

Najbardziej charakterystyczne szkodniki

19.07.2007 17:48, aktualizacja: 16.11.2009 17:41

Kaspersky Lab, opublikował interesującą listę 10 najbardziejcharakterystycznych szkodliwych programów czerwca 2007. Zestawieniewskazuje na niezwykłą różnorodność szkodników jakie mogą naszaatakować, warto stale o tym pamiętać.

Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - w czerwcu tytuł tenprzypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Small.cz, który atakował 84organizacji finansowych.

Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online -w czerwcu był nim Backdoor.Win32.VB.bck, który śledził użytkownikówtrzech różnych systemów płatności online.

Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze - tytuł tenzdobył majowy zwycięzca w tej kategorii Trojan-PSW.Win32.VB.kq,który "rozkręca się" coraz bardziej. W czerwcu został wykryty nowywariant atakujący pięć różnych systemów kart płatniczych.

Najbardziej ukradkowy program - w czerwcu tytuł ten powędrowałdo backdoora Backdoor.Win32.Amutius.143, który został spakowanyosiem razy przy pomocy różnych kompresorów.

Najmniejszy szkodliwy program - na miano to zasłużył w czerwcuprogram o rozmiarze zaledwie 14 bajtów - Trojan.BAT.DelTree.d. Mimoniewielkiego rozmiaru, szkodnik ten potrafi nieźle "narozrabiać",ponieważ usuwa wszystkie foldery z dysku.

Największy szkodliwy program - w czerwcu był toTrojan-Spy.Win32Banbra.ha o rozmiarze prawie 30 MB.

Najbardziej szkodliwy program - w tym miesiącu zwycięzcą w tejkategorii jest Trojan.Win32.AddUser.k, który usuwa rozwiązaniaantywirusowe i usługi z dysku, pamięci RAM i wszystkie związane znimi klucze rejestru.

Najbardziej rozpowszechniony szkodliwy program w ruchu pocztowym- w czerwcu na miano to zasłużył Email-Worm.Win32.NetSky.q, którystanowił ponad 16% całego szkodliwego ruchu pocztowego.

Najbardziej rozpowszechniona rodzina trojanów - w kategorii tejwyraźnie prowadzi Trojan-Downloader.Win32.Agent - w czerwcupojawiło się 501 nowych wariantów tego szkodnika.

Najbardziej rozpowszechniona rodzina wirusów/robaków - w tymmiesiącu jest to Zhelatin - w czerwcu pojawiło się 49 modyfikacjitego robaka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)