Najlepszy prezent na urodziny Maka - tablet Apple

Najlepszy prezent na urodziny Maka - tablet Apple

25.01.2010 17:27

Wczoraj swoje 26 urodziny obchodził komputer Macintosh. Dokładnie 24 stycznia 1984 roku Steve Jobs zaprezentował dziennikarzom zgromadzonym na konferencji pierwszego Maka (Macintosh 128K). Było to spore wydarzenie - podobne, jeśli wierzyć plotkom, będzie miało miejsce już w środę.

Macintosh 128K kosztował 2495 dolarów, a wyposażony był w procesor MC68000 Motoroli. Pierwszy Mac miał zainstalowany System 1.0 z takimi aplikacjami jak: Finder (dostępny w oprogramowaniu do dzisiaj), MacPaint czy MacWrite. Był reklamowany znanym do dziś hasłem „Think Different”.

Po 26 latach rodzina produktów Apple’a znacznie się rozrosła. Już wkrótce możemy spodziewać się kolejnego dziecka. Według niepotwierdzonych informacji może to być bardzo ważny członek rodziny. Steve Jobs miał powiedzieć, że nowy produkt, który premierę będzie miał 27 stycznia to najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek stworzył. Co miał na myśli szef Apple? Pomysłów jest wiele, większość dotyczy mitycznego tabletu. Jednak na środowej konferencji będzie mowa także o oprogramowaniu dla iPhone’ów, nowym pakiecie biurowym iWork ’10, jak również iLife ’10. Najnowsze wieści głoszą natomiast, że Apple przekaże pierwsze informacje na temat systemu operacyjnego Mac OS X 10.7, nad którym od pewnego czasu trwają prace.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)