Najnowszy iStat Menus już nie za darmo

Najnowszy iStat Menus już nie za darmo

23.04.2010 11:43

Udostępniono najnowszą wersję programu iStat Menus 3 przeznaczonego do monitorowania systemu Mac OS X. Niestety, od najnowszej wersji iStat Menus nie jest dostępny za darmo.

iStat Menus był dotychczas bezpłatnym programem umożliwiającym monitorowanie systemu z poziomu paska menu. Można było z niego korzystać również w Preferencjach systemowych. Dzięki aplikacji możemy zapoznać się z aktualnym statusem CPU, zużyciem pamięci komputera, a także aktywnością zainstalowanych dysków. Program oferuje też inne funkcje umożliwiające m.in. monitorowanie połączeń z Internetem i siecią wewnętrzną, temperatury Maka, daty i czasu, jak również połączeń Bluetooth. Użytkownik może wprowadzać zmiany w wyglądzie programu. Możemy np. zmienić ilość informacji pokazywanych w pasku menu, dodać dyski, ilość obsługiwanych sieci itp. Kolejne funkcje pozwalaną wybierać rodzaje zegarów i wygląd kalendarza albo skórki iStat Menus.

W najnowszej wersji iStat Menus programiści zmienili wygląd narzędzia, dodali też ciekawy moduł obsługujący baterię w komputerze. Program nie jest już obsługiwany z poziomu Preferencji systemowych jak to miało miejsce w poprzednich wersjach. Obecnie można go uruchamiać - jak większość aplikacji - z katalogu Programy. Instalacja iStat Menus 3 automatycznie usunie wcześniejszą wersję, także z Preferencji systemowych. Dodano tylko kilka nowych rozwiązań, a także naprawiono sporo błędów. Użytkownik może za pomocą suwaka wybierać funkcje, które będą wyświetlane w pasku menu. Są one podzielone na kategorie takie jak Pamięć, CPU, Zużycie Dysku, Sieć albo Bateria. Nowy interfejs jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze nawet dla osób, które nigdy nie korzystały z tego typu narzędzi.

Programiści poinformowali, że powodem wprowadzenia płatnej wersji iStat Menus były kłopoty finansowe. Miesiąc temu przeprowadzono szybką ankietę na Twitterze wśród fanów projektu - czy są oni gotowi płacić za aplikację. Alternatywą było całkowite porzucenie projektu przez twórców. W efekcie najnowsza wersja iStat Menus kosztuje 10 dolarów.

Użytkownicy Mac OS X mogą pobrać iStat Menus 3 jako 14-dniowy trial z naszego vortalu. Program dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)