Najnowszy Wine przyczyną problemów z dźwiękiem w Ubuntu

Najnowszy Wine przyczyną problemów z dźwiękiem w Ubuntu

27.07.2011 12:37, aktualizacja: 27.07.2011 13:33

Ostatnia aktualizacja Wine do wersji 1.3.25 spowodowała sporo zamieszania. W Ubuntu może ona powodować problemy z dźwiękiem w uruchamianych aplikacjach.

Wine jest oprogramowaniem Open Source pozwalającym na uruchomianie programów i gier stworzonych z myślą o Windows w systemie Linux i pokrewnych. Wśród tytułów, które bardzo dobrze działają pod Wine można wymienić World of Warcraft, StarCraft II, The Sims 3 oraz Call of Duty 4. Wine pozwoli nam uruchomić pod Linuksem także Microsoft Office, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver i wiele innych popularnych programów. Lista kompatybilnych aplikacji jest dostępna na stronie domowej projektu.

W najnowszej, rozwojowej wersji programu wydanej w ostatni piątek wśród nowości przepisano między innymi obsługę dźwięku, a także usunięto stare sterowniki dźwięku. Niestety, w rezultacie pojawiły się problemy z obsługą serwera dźwięku PulseAudio, który wykorzystywany jest w Ubuntu. Wielu użytkowników narzeka na wspomniany błąd na forum Wine. Problem szczególnie przeszkadza graczom, którzy dzięki aplikacji mogą korzystać w systemie Linux z wielu gier stworzonych dla Windows. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zespół odpowiedzialny za rozwój Wine naprawi błąd w najnowszej wersji programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)