Najwięcej luk w oprogramowaniu firmy Apple

Najwięcej luk w oprogramowaniu firmy Apple

12.07.2010 16:03

Z raportu (plik PDF) firmy Secunia wynika, że w ostatnim czasie najwięcej luk wykryto w oprogramowaniu firmy Apple. Na dalszych miejscach znajdują się takie spółki jak Oracle czy Microsoft.

W pierwszej połowie 2010 roku Apple wyprzedził dotychczasowego lidera w rankingu - Oracle. Na trzecim miejscu znalazł się Microsoft, a dalej: HP, Adobe, IBM, VMWare, Cisco, Google i Mozilla. O ile Microsoft na trzeciej pozycji utrzymuje się od kilku lat, o tyle Apple niedawno wyprzedził Oracle w niechlubnym rankingu. Mozilla natomiast od 2009 r. sukcesywnie notuje coraz mniejszą liczbę luk w udostępnianych przez siebie programach. Dużo gorzej radzą sobie natomiast HP i Adobe. Obie firmy niemal cały czas pną się w górę pod względem ilości luk w oprogramowaniu.

Z raportu wynika również, że więcej luk znajduje się w programach firm trzecich niż w tych udostępnianych przez twórców danego systemu. Zdaniem pracowników Secuni ten problem będzie wzrastał w najbliższym czasie. Między 2007, a 2009 r. liczba luk w oprogramowaniu dla statystycznego komputera PC wzrosła z 220 do 420. W tym roku będzie jeszcze gorzej. Przewiduje się, że osiągnie ona liczbę 760. Liczba luk ciągle wzrasta, a co więcej trend ten zapewne się utrzyma. Metody walki z problemem natomiast są nadal takie same - uświadamianie użytkowników i częste aktualizacje oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)