Najwięcej poważnych luk w przeglądarce Chrome

Najwięcej poważnych luk w przeglądarce Chrome

16.11.2010 17:19

Według statystyk firmy Bit9 przeglądarka internetowa Chrome firmy Google jest obecnie programem o największej liczbie groźnych luk.

Według statystyk opublikowanych przez Bit9 najwięcej, bo 76 poważnych luk, wykryto w tym roku w przeglądarce internetowej Chrome. Nie oznacza to wszakże, że Chrome jest narzędziem zagrażającym bezpieczeństwu użytkownika. Powodem tak dużej liczby luk jest fakt, że program firmy Google jest najmłodszą z przeglądarek i przechodzi najwięcej zmian - powiedział Harry Sverdlove z Bit9 w wywiadzie dla serwisu CNet. Na dalszych miejscach za Chrome znalazły się takie programy jak przeglądarka Safari firmy Apple (60 luk), pakiet Office Microsoftu (57), Acrobat i Reader (54), a także Firefox (51).

Według statystyk w Javie wykryto 36 poważnych luk, Shockwave Player miał ich 35, Internet Explorer 32, zaś RealPlayer 14. Co ciekawe, liczba poważnych luk wykrytych we Flash Playerze okazała się stosunkowo niska - 8. Na dole niechlubnego rankingu znalazły się QuickTime i Opera, oba po równo z 6 lukami. Zdaniem Sverdlove’a statystyki mogą być dowodem na to, że oprogramowanie firmy Apple nie jest wbrew powszechnemu przekonaniu znacznie bezpieczniejsze od produktów Microsoftu. Z pełnym raportem można zapoznać się na stronach Bit9. Aby to uczynić, należy najpierw podać swoje dane, w tym adres e-mail.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)