Natec Traveler Drive Lock 4GB – kluczowy gadżet

Natec Traveler Drive Lock 4GB – kluczowy gadżet

Krzysztof Fiedor
17.09.2011 11:30, aktualizacja: 01.10.2011 00:37

Jest taka jedna z gałęzi rynku IT, która rządzi się całkowicie pokręconymi prawami, zupełnie nie oddająca realiów czy też nie szanująca twardych praw rynku. Coś co potrafi przyciągnąć swoim magnetyzmem tak samo statecznego urzędnika jak i małolata z „bejsbolówką” na bakier. Apogeum swojej mocy objawia zwłaszcza przy okazji jakichś urodzin, imienin czy innych świąt okolicznościowych. Gadżety, to jest to co każdy fan nowoczesnych technologii lubi najbardziej. Jeden z takich właśnie gadżetów trafił do nas w postaci klucza USB w kształcie… klucza.

Aż dziwne, że wcześniej nikt (?) nie wpadł na wykorzystanie tego kształtu. Do zagospodarowania biznesowego są jeszcze patyk, flaszka czy gwizdek, obiegowe synonimy zwykłego pendriva. Opłaty licencyjne za wykorzystanie kształtów proszę przesłać na konto nr... Ale się rozmarzyłem :) Wracając do naszego bohatera. Natec Traveler Drive Lock 4GB to typowy pendrive, wykonany w całości z lśniącego metalu i już z daleka przyciąga nasz wzrok. Jego charakterystyczną cechą jest kształt klucza. Takiego zwykłego, którego na co dzień używamy. Producent zadbał o wierne odwzorowanie, umieszczając w główce klucza oczko na kółko, do którego moglibyśmy go przypiąć. Trzymając go razem ze zwykłymi kluczami, mamy praktycznie cały czas dostęp do naszej pamięci przenośnej. Poza magnetycznym kształtem, jak na każdy szanujący się gadżet, Natec jest zapakowany w atrakcyjne opakowanie — metalową puszkę z okienkiem, przez które możemy zobaczyć nasz upragniony przyszły nabytek. Całość prezentuje się niezwykle oryginalnie i można by rzec, że ekskluzywnie.

Obraz

A jak z wydajnością? Niestety z deklarowanych 16 MB/s przy odczycie udało się osiągnąć zaledwie 9,35 MB/s. Z kolei zaskoczenia doznaliśmy w trybie zapisu — zamiast obiecywanych 6 MB/s zmierzyliśmy 7,4 MB/s. Jak widać nie jest to demon prędkości, ale z drugiej strony tragedii też nie ma. Przy dużych plikach odczujemy pewien dyskomfort obserwując przez klika minut pasek postępu przy kopiowaniu. Do okazjonalnego przenoszenia do przenoszenia dokumentów, zdjęć czy muzyki w zupełności wystarczy. Jeżeli ktoś jednak szuka dużej wydajności to zdecydowanie powinien poszukać czegoś innego.

Natec Traveler Drive Lock 4GB dostępny jest w bardzo zróżnicowanych cenach. Najniższe oferty w sklepach zaczynają się od około 37 zł. Za typowego pendrive'a o pojemności 4GB i nie najwyższej wydajności byłoby to sporo. Kluczyk traktujemy jednak w kategorii oryginalnego prezentu, który z całą pewnością wzbudzi zainteresowanie w obdarowywanym. Za te pieniądze niełatwo o gadżet, który oprócz ciekawej formy niesie za sobą faktyczną użyteczność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)