Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

03.03.2016 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już dawno przywykliśmy do używana nawigacji GPS na co dzień, niemniej uciążliwym elementem korzystania czy to z rozwiązań będących elementem komputera pokładowego samochodu, czy oddzielnych urządzeń, są aktualizacje map. Firma TomTom właśnie pochwaliła się osiągnięciem, które zapowiada zmiany w tej kwestii, a mianowicie aktualizacje map w czasie rzeczywistym.

TomTom poinformował, że zakończona została migracja oprogramowania Navigation Data Standard, co oznacza, że silnik nawigacji będzie mógł otrzymywać nowe mapy w ramach aktualizacji Over-The-Air. Dzięki temu ich pobieranie i instalacja będzie możliwa bez konieczności jakiejkolwiek formy angażowania kierowcy.

Obraz

Ponadto nowe mapy będą dostępne na bieżąco. Migracja NavKita do NDS oznacza także większy udział w aktualizacjach samych producentów samochodów, którzy będą mogli bezpośrednio wysyłać nowe wersje oprogramowania TomTom na samochody swoich klientów. Wiąże się to z takimi korzyściami, jak aktualizowanie map tylko określonych regionów, w celu ograniczania pobieranych danych, czy możliwość wyboru dostawców map.

Na razie nowości w NavKicie dotyczą jedynie nawigacji w komputerach pokładowych, stąd duży udział w całym procesie producentów. Niemniej migracja do NDS zapewne będzie wśród producentów nawigacji coraz popularniejsza, a jej skutki odczuwalne dla samych kierowców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)