Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym
03.03.2016 14:50

Już dawno przywykliśmy do używana nawigacji GPS na co dzień, niemniej uciążliwym elementem korzystania czy to z rozwiązań będących elementem komputera pokładowego samochodu, czy oddzielnych urządzeń, są aktualizacje map. Firma TomTom właśnie pochwaliła się osiągnięciem, które zapowiada zmiany w tej kwestii, a mianowicie aktualizacje map w czasie rzeczywistym.

TomTom poinformował, że zakończona została migracja oprogramowania Navigation Data Standard, co oznacza, że silnik nawigacji będzie mógł otrzymywać nowe mapy w ramach aktualizacji Over-The-Air. Dzięki temu ich pobieranie i instalacja będzie możliwa bez konieczności jakiejkolwiek formy angażowania kierowcy.

350173658624583617

Ponadto nowe mapy będą dostępne na bieżąco. Migracja NavKita do NDS oznacza także większy udział w aktualizacjach samych producentów samochodów, którzy będą mogli bezpośrednio wysyłać nowe wersje oprogramowania TomTom na samochody swoich klientów. Wiąże się to z takimi korzyściami, jak aktualizowanie map tylko określonych regionów, w celu ograniczania pobieranych danych, czy możliwość wyboru dostawców map.

Na razie nowości w NavKicie dotyczą jedynie nawigacji w komputerach pokładowych, stąd duży udział w całym procesie producentów. Niemniej migracja do NDS zapewne będzie wśród producentów nawigacji coraz popularniejsza, a jej skutki odczuwalne dla samych kierowców.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)