Need for Speed World umarł, niech żyje darmowy Need for Speed Edge?

Need for Speed World umarł, niech żyje darmowy Need for Speed Edge?

Need for Speed World umarł, niech żyje darmowy Need for Speed Edge?
12.11.2015 15:22

Okazuje się, że Electronic Arts zamknęło projekt Need for Speed World niekoniecznie z uwagi na to, że firmie w końcu przestał opłacać się model Free-2-Play gry, napędzany mikrotransakcjami. W rzeczywistości od jakiegoś czasu trwały bowiem prace nad nowym bezpłatnym samochodowym MMO w ramach marki. Nowoczesny projekt Need for Speed Edge sprawdzą wpierw Koreańczycy. Zamknięta beta wystartuje 26 listopada.

NEED FOR SPEED™ EDGE - CBT 테스터 모집

Premiera gdzieś w przyszłym roku, przy czym nie wiadomo nawet orientacyjnie kiedy dzieło trafi w bliższe nam rejony świata, o ile w ogóle. To by była jednak dziwna decyzja... Za produkt tworzony we współpracy z firmą Nexon odpowiada studio Spearhead, czyli do niedawna EA Korea. Zespół nagina technologię Frostbite 3 pod potrzeby wieloosobowej sieciowej rywalizacji, ale nawet jeśli pójdzie na pewne skróty, graficznie i tak powinno być naprawdę porządnie, zwłaszcza jak na bezpłatną grę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na co Electronic Arts będzie się starało naciągnąć graczy? Lepsze samochody będą oczywiście kosztowały dużo pieniędzy, a wiadomo, że żadna to frajda ścigać się podstawowymi autami. Do tego dojdzie ponoć zaawansowany tuning pojazdów, co przełoży się na lepsze osiągi w rywalizacji online, lecz też bardziej odciążony portfel. Poza włóczeniem się po dość rozległych miejscówkach (w końcu to MMO), pojawi się kilka różnych trybów zabawy, od zwykłych czasówek, przez pościgi jak w Hot Pursuit po Item Battle, które wygląda na bardziej realistyczne Mario Kart z dopalaczami na drodze. Wcelujcie dobrze to przeciwnika zatrzyma blokada drogowa lub... atak z helikoptera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od strony zawartości nie silono się na pierwszy rzut oka zbytnio, wiele elementów oraz tras wyciągając żywcem z Need for Speed: Rivals. Bandai Namco podobnie próbowało szybko zarobić na Ridge Racer Driftopii postawionej na bazie Ridge Racer Unbounded i błyskawicznie zabrakło firmie benzyny... Oby Edge oddawał smak jazdy na krawędzi, bo pierwowzór gry do wybitnych nie należał. Ciekawie zapowiadają się szepty o opcji projektowania własnych aut od podstaw, na ich potwierdzenie niemniej poczekamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)