Netflix nadal zyskuje. Blokada współdzielenia kont działa

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay

25.08.2023 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix zyskuje użytkowników. Z analiz rynkowych wynika, że jest to skutek zmiany polityki dotyczącej dzielenia się hasłem do konta. Najwidoczniej oferta Netfliksa jest według wielu osób warta wyższej opłaty.

Zmiana polityki Netfliksa dotyczącej współdzielenia kont wywołała wiele negatywnych opinii wśród użytkowników serwisu. Wybór najwyższego pakietu i podzielenie się nim z rodziną czy znajomymi, którzy nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym, był korzystny finansowo dla klientów, ale nie opłacał się korporacji.

Wielu internautów wieszczyło, że taka decyzja firmy odbije się negatywnie na jej wynikach, a klienci zrezygnują z usługi, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że kilka lat temu Netflix zachęcał swoich klientów do dzielenia się hasłami. Okazało się, że nie jest to prawda, a Netflix odnotowuje przyrost nowych użytkowników. O sprawie informuje serwis Wirtualne Media, powołując się na analizę firmy Antenna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z danych, które udostępniła Antenna, wynika, że decyzja o walce z udostępnianiem haseł do kont w serwisie Netflix przyniosła korporacji zyski. W lipcu 2023 r. zarejestrowało się 2,6 mln nowych użytkowników, a w czerwcu 2023 r. było ich 3,5 mln. Przed wprowadzeniem ograniczeń dotyczących dzielenia kont wartość ta wahała się w granicach 1,2-1,5 mln użytkowników. 23 proc. osób rejestrujących się w serwisie decyduje się na tańszy plan z reklamami.

Na koniec czerwca Netflix mógł poszczycić się 238 mln płacących użytkowników. Stanowi to wzrost o 5,9 mln. W pierwszym kwartale bieżącego roku firmie udało się pozyskać tylko 1,75 mln nowych użytkowników.

Współdzielenie kont jest nadal możliwe, lecz jest to usługa dodatkowo płatna. W Polsce usługa taka kosztuje 9,99 zł i w cenie tej użytkownik planu Standard (43 zł miesięcznie) może dokupić dostęp dla jednej osoby. Użytkownik, który subskrybuje plan Premium za 60 zł miesięcznie, może udostępnić konto dwóm osobom.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)