Netflix wkrótce zniknie z konsol Nintendo

Netflix wkrótce zniknie z konsol Nintendo

Netflix wkrótce zniknie z konsol Nintendo
Piotr Urbaniak
07.01.2021 08:16

Chodzi oczywiście o Wii U oraz 3DS, jako że na aktualnym Switchu klient tej niezwykle popularnej platformy streamingowej nie ukazał się w ogóle.

Z dniem 30 czerwca 2021 r. klient Netflix na konsolach Nintendo Wii U oraz 3DS przestanie działać, raportuje serwis Nintendo Life. Wraz z końcem minionego roku zniknęła możliwość jego pobrania, a niniejszym potwierdzono datę całkowitego zamknięcia usługi.

W praktyce oznacza to, że Netflix zniknie z konsol Nintendo całkowicie, przynajmniej na jakiś czas. Podkreślmy, Switch stosownej aplikacji jak na razie się nie doczekał. Jeszcze w 2018 r. dyrektor zarządzający amerykańskiego Nintendo, Reggie Fils-Aime, zapewniał, że sprawy w tym temacie postępują. Potem jednak nabrał wody w usta.

Mając na uwadze, że Switch bazuje na chipie znanym z przystawki telewizyjnej Nvidia Shield, trudno byłoby spodziewać się problemu natury technicznej. Pierwsze skrzypce odgrywają zapewne kwestie biznesowe. Niestety, przez to ponad 70 mln posiadaczy Switcha ląduje na lodzie.

Inna sprawa, że w erze wszędobylskich smart TV i smartfonów z wysokogatunkowymi panelami OLED, oglądanie filmów akurat na Switchu raczej rekordowej popularności by nie osiągnęło. Z jednej strony więc jakiekolwiek rozważania można zamknąć poprzez czysty pragmatyzm, z drugiej jednak zastanawia niewątpliwie, dlaczego temat zamieciono pod dywan. A swoją drogą znacie kogokolwiek, kto oglądał Netfliksa na 3DS-ie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)