Netflix wydaje pierwsze w tym roku rekomendacje dla telewizorów

Netflix wydaje pierwsze w tym roku rekomendacje dla telewizorów

Netflix wydaje pierwsze w tym roku rekomendacje dla telewizorów
16.05.2018 13:13, aktualizacja: 12.06.2018 16:12

Netflix rośnie w siłę. Jego popularność na naszym rynku zwiększa się w imponującym tempie. To nie tylko serwis VOD, ale również ogromna platforma marketingowa, która napędza między innymi sprzedaż telewizorów, w związku z czym rekomendacja giganta z Los Gatos jest dla producentów sprzętu RTV niezwykle ważna.

Z rekomendacją Netflixa jest podobnie, jak z homologacją opon pod konkretną markę lub model. Właściciel konkretnego auta z pewnością chętniej wybierze ogumienie rekomendowane przez producenta niż opony innej firmy, mimo iż mogłyby się spisywać bardzo podobnie. W tym przypadku miłośnik seriali na platformie Netflix, planując zakup nowego telewizora, z pewnością spojrzy przychylnym okiem na modele rekomendowane przez giganta rynku VOD.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać rekomendację Netflixa? Wystarczy spełnić 5 z 7 kryteriów odnoszących się do wydajności, łatwości obsługi oraz najnowszej funkcjonalności. Niewiele? Być może w teorii, ale w praktyce okazuje się, że uzyskanie rekomendacji nie jest takie proste. Sprzęt musi się natychmiastowo uruchamiać, a następnie błyskawicznie przechodzić do aplikacji Netflix – żadnych opóźnień i straty czasu. Ponadto sprzęt po uśpieniu musi być w stanie wznowić serial od momentu, w którym użytkownik przestał oglądać.

Przykładowo, jeden z modeli Sony na rok 2018, od momentu włączenia do chwili rozpoczęcia emisji jednego z seriali na platformie Netflix, potrzebował zaledwie 7,09 sekundy. Dla przeciętnego użytkownika nawet kilkukrotnie dłuższy czas nie byłby problemem, ale wytrawny i wymagający miłośnik seriali i filmów z pewnością doceni starania producenta o to, aby każda operacja była wykonywana przez sprzęt bez zbędnej zwłoki. Oczywiście to nie tylko kwestia odpowiednich podzespołów, ale również optymalizacji oprogramowania. Co ciekawe, w niektórych przypadkach Netflix czeka, aż programiści dopracują system, aby mógł on spełnić wymagane kryteria.

Tak czy inaczej pierwszymi modelami, które w tym roku otrzymały rekomendacje są:telewizory Sony z serii WF z systemem Android TVtelewizory LG 4K UHD z systemem WebOS 4.0 (serie W8, E8, C8, B8 po SK950, SK850 i SK800)

Zapewne już wkrótce do tej szacownej grupy dołączą kolejne modele.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)