Netflix zadomawia się nad Wisłą: wkrótce pojawić ma się polska wersja językowa

Netflix zadomawia się nad Wisłą: wkrótce pojawić ma się polska wersja językowa

Netflix zadomawia się nad Wisłą: wkrótce pojawić ma się polska wersja językowa
21.07.2016 15:15

O okolicznościach premiery Netfliksa w Polsce trudno powiedzieć, aby zadowoliły oczekiwania. Powoli jednak usługa zdaje się dostrzegać nasz rynek i tutejszych użytkowników i dostosowuje swoją ofertę do lokalnych realiów. A to ma być dopiero początek.

Pisaliśmy już, że wkrótce opłacać Netfliksa będzie można w złotówkach – brak tej możliwości w styczniu był powodem ostrej krytyki. Po kilku miesiącach w końcu doczekaliśmy się jakichkolwiek informacji na ten temat – już za kilka tygodni za konto Basic, Standard i Premium przyjdzie płacić kolejne 34, 43 i 52 złote.

Dziś wiadomo juz, że przewalutowanie opłat to tylko jeden z aspektów zadomawiania się Netfliksa w Polsce. Joris Evers, przedstawiciel usługi w Europie, potwierdził dla wirtualnemedia.pl, że wkrótce będzie ona dostępna w polskiej wersji językowej.

Obraz

Jest to oczywiście krok w dobrą stronę, choć nie sposób chwalić Netfliksa za siedmiomiesięczne (co najmniej) opóźnienie spolszczenia, które powinno pojawić się już w momencie premiery, jako oczywistość.

Oprócz polskojęzycznego interfejsu i systematycznego pojawiania się większej liczby napisów do produkcji, Netflix planuje także w Polsce koprodukcję z lokalnymi twórcami oraz wprowadzenie nowych metod płatności. Na razie jednak z jakimikolwiek pochwałami należałoby się wstrzymać – Evers nie był w stanie podać daty realizacji swoich obietnic.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)