NetSpot: świetny program do diagnostyki Wi-Fi dostępny już także na Windowsa

NetSpot: świetny program do diagnostyki Wi-Fi dostępny już także na Windowsa29.02.2016 15:11
NetSpot: świetny program do diagnostyki Wi-Fi dostępny już także na Windowsa

NetSpot to przeznaczony pierwotnie tylko na OS X, nieskomplikowany program do diagnostyki sieci Wi-Fi. Jedną z jego najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość odnalezienia miejsca, w którym zasięg routera jest najsłabszy. Mamy dobre wieści dla użytkowników systemu Windows: NetSpot właśnie ukazał się także w wersji na system Microsoftu.

350173441879664577

Podobnie, jak w przypadku pierwowzoru, NetSpot na Windowsa posiada interfejs podzielony na dwa moduły. W pierwszym z nich użytkownik ma dostęp do pełnej listy sieci Wi-Fi, w zasięgu których znajduje się jego komputer. Można się tam zapoznać między innymi z informacjami o nazwie, standardach w jakich pracuje sieć, adresami MAC czy częstotliwościach.

W drugim panelu możliwe jest odnalezienie w mieszkaniu miejsca, w którym router będzie oferował najlepszą i najsłabszą jakość połączenia. W pierwszej kolejności użytkownik rysuje prosty plan geometryczny wraz z jego wymiarami. Wspomniane mieszkanie stanowi zresztą tylko przykład: NetSpot świetnie poradzi sobie także ze znacznie większymi powierzchniami.

350173441879861185

Cały proces jest ułatwiony dzięki gotowym przykładom dostępnym w programie oraz nieskomplikowanym narzędziom służącym do rysowania. NetSpoastępnie przechodząc się z laptopem po mieszkaniu można dokonać precyzyjnej diagnostyki zasięgu sieci Wi-Fi, a całość eksportować do pliku PDF. Program Nt na OS X-a oraz w nowej wersji na Windowsa, jest dostępny w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)