Neuralink ma rozwiązać problem otyłości. Musk szuka pracowników

Neuralink ma rozwiązać problem otyłości. Musk szuka pracowników

Neuralink, jak twierdzi Elon Muska, ma być rozwiązaniem poważnych problemów zdrowotnych
Neuralink, jak twierdzi Elon Muska, ma być rozwiązaniem poważnych problemów zdrowotnych
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz
25.04.2022 17:55, aktualizacja: 25.04.2022 18:54

Elon Musk, w jednym z ostatnich z wywiadów, miał stwierdzić, że Neuralink może nawet rozwiązać problemy zdrowotne, takie jak chorobliwa otyłość. CEO startupu ogłosił na Twitterze, że poszukuje pracowników, którzy będą pracować nad nową technologią.

Eksperci zajmujący się tworzeniem interfejsów mózg-komputer są zgodni, że marzenia Muska nie są niemożliwe. Insider powołuje się na wypowiedź naukowca z Newcastle University. Profesor Andrew Jackson jest zdania, że idea Muska nie jest bardziej nieprawdopodobna niż inne pomysły mówiące o potencjale neurotechnologii.

Musk chce leczyć Neuralinkiem

W swoich wypowiedziach, Musk wymienia szereg zaburzeń neurologicznych, które Neuralink ma być w stanie leczyć. Milioner na liście potencjalnie uleczalnych chorób (lub możliwych do zaleczenia) wymienił takie jednostki jak Parkinson czy Alzheimer. Co więcej, technologia ma wspomóc również osoby w spektrum autyzmu.

Ze względu na sporo negatywnych komentarzy dotyczących możliwości Neuralink, Musk postanowił odnieść się do sprawy za pomocą Twittera. Z jego wiadomości wynika, że zespół pracuje nad złączeniem uszkodzonych połączeń nerwowych między mózgiem a ciałem. Jego zdaniem połączenia nerwowe w korze ruchowej i czuciowej łączące słabe bądź uszkodzone połączenia w szyi i kręgosłupie z tymi w rdzeniu kręgowym powinny teoretycznie być w stanie przywrócić pełną funkcjonalność ciała.

Wypowiedź została zakończona zaproszeniem do współpracy. Elon Musk zachęca wszystkich inżynierów, którzy brali udział w projektowaniu lub produkcji inteligentnych zegarków lub telefonów, aby dołączyli do Neuralink. Umiejętności, które posiadają tacy pracownicy, mają mieć bezpośrednie zastosowanie w projekcie.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)