Neverwinter na Xboksa One w 2015 roku

Strona głównaNeverwinter na Xboksa One w 2015 roku
31.07.2014 16:05
Neverwinter na Xboksa One w 2015 roku

Popularna gra MMORPG zmierza na konsole nowej generacji. Twórcy Neverwinter ogłosili, że w 2015 roku ich produkcja pojawi się na Xboksie One. Prawdopodobnie w tym okresie zobaczymy też wersję na PlayStation 4.

Wydana rok temu, darmowa gra MMORPG - Neverwinter cieszy się w Polsce sporą popularnością. Na tle wielu podobnych produkcji wyróżnia ją bardziej dynamiczny system walki, wzorowany na rozwiązaniach spotykanych głównie w tytułach z gatunku action-RPG. Neverwinter bazuje na czwartej edycji Dungeons & Dragons, głównie możemy poruszać się po tytułowym mieście i okolicach wokół niego. Twórcy oddali społeczności bardzo dobre narzędzie do tworzenia własnych przygód, dzięki niemu nie musimy ograniczać się tylko do głównego wątku fabularnego.

350110778977970113

Gra dostępna jest za darmo i nie wymaga płacenia abonamentu. Jednak za dostęp do konta premium, oferującego między innymi lepsze wyposażenie musimy zapłacić.

Producenci zapowiedzieli, że przeniosą tą popularną produkcję MMORPG na Xboksa One. Neverwinter w wersji na konsolę Microsoftu będzie różnił się wyłącznie przebudowanym, dostosowanym do sterowania padem, interfejsem. Lokacje, rasy i klasy postaci, elementy ekwipunku oraz system płatności będzie identyczny jak w wersji PC. Jednak gracze konsolowi i komputerowi nie będą mogli grać na tym samym serwerze. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę 2015 roku, możliwe, że wówczas pojawi się również wersja na PlayStation 4.

Neverwinter: Tyranny of Dragons - Gameplay Trailer

Natomiast już 14 sierpnia wydany zostanie dodatek zatytułowany Tyranny of Dragons. Oprócz nowych zadań fabularnych i terenów do zwiedzania, dostaniemy nową, wyczekiwaną od dłuższego czasu rasę, a także nową klasę postaci.

Szkoda, że producenci nie planują wydać wersji na starszą, ale nadal bardzo popularną generację konsol. Tym bardziej, że urządzenie Microsoftu oraz Sony bez problemu poradziłoby sobie z zapewnieniem płynnej animacji w Neverwinter. Jednak już edycja na Xboksa One powinna cieszyć, zwłaszcza, że darmowych MMORPG na konsole jest niewiele.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)