Neverwinter na Xboksa One w 2015 roku

Neverwinter na Xboksa One w 2015 roku

31.07.2014 16:05, aktual.: 01.08.2014 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularna gra MMORPG zmierza na konsole nowej generacji. Twórcy Neverwinter ogłosili, że w 2015 roku ich produkcja pojawi się na Xboksie One. Prawdopodobnie w tym okresie zobaczymy też wersję na PlayStation 4.

Wydana rok temu, darmowa gra MMORPG - Neverwinter cieszy się w Polsce sporą popularnością. Na tle wielu podobnych produkcji wyróżnia ją bardziej dynamiczny system walki, wzorowany na rozwiązaniach spotykanych głównie w tytułach z gatunku action-RPG. Neverwinter bazuje na czwartej edycji Dungeons & Dragons, głównie możemy poruszać się po tytułowym mieście i okolicach wokół niego. Twórcy oddali społeczności bardzo dobre narzędzie do tworzenia własnych przygód, dzięki niemu nie musimy ograniczać się tylko do głównego wątku fabularnego.

Obraz

Gra dostępna jest za darmo i nie wymaga płacenia abonamentu. Jednak za dostęp do konta premium, oferującego między innymi lepsze wyposażenie musimy zapłacić.

Producenci zapowiedzieli, że przeniosą tą popularną produkcję MMORPG na Xboksa One. Neverwinter w wersji na konsolę Microsoftu będzie różnił się wyłącznie przebudowanym, dostosowanym do sterowania padem, interfejsem. Lokacje, rasy i klasy postaci, elementy ekwipunku oraz system płatności będzie identyczny jak w wersji PC. Jednak gracze konsolowi i komputerowi nie będą mogli grać na tym samym serwerze. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę 2015 roku, możliwe, że wówczas pojawi się również wersja na PlayStation 4.

Neverwinter: Tyranny of Dragons - Gameplay Trailer

Natomiast już 14 sierpnia wydany zostanie dodatek zatytułowany Tyranny of Dragons. Oprócz nowych zadań fabularnych i terenów do zwiedzania, dostaniemy nową, wyczekiwaną od dłuższego czasu rasę, a także nową klasę postaci.

Szkoda, że producenci nie planują wydać wersji na starszą, ale nadal bardzo popularną generację konsol. Tym bardziej, że urządzenie Microsoftu oraz Sony bez problemu poradziłoby sobie z zapewnieniem płynnej animacji w Neverwinter. Jednak już edycja na Xboksa One powinna cieszyć, zwłaszcza, że darmowych MMORPG na konsole jest niewiele.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)