Ngmoco kupił Freeverse

Ngmoco kupił Freeverse

23.02.2010 11:16

Ngmoco, amerykańska firma zajmująca się produkcją aplikacji dla iPhone’ów i iPodów touch kupiła właśnie innego dewelopera, spółkę Freeverse. Jest to jedna z największych fuzji wśród producentów programów dla App Store.

Zakup Freeverse był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony inwestorów. Jak podał szef ngmoco, Neil Young, jego firma otrzymała na ten cel aż 25 mln dolarów. W sumie deweloper otrzymał już 40 mln dolarów - najwyraźniej produkowanie aplikacji dla App Store wydaje się inwestorom bardzo dochodowym zajęciem. Jak informowaliśmy na początku lutego, inna firma, Gameloft, zarobiła w 2009 r. na sprzedaży gier w e-sklepie Apple’a 25 mln dolarów.

Young zdecydował się na kupno Freeverse z powodu popularności aplikacji sprzedawanych przez tego dewelopera. Np. Skee-Ball, wirtualny flipper, jest na 4. miejscu najpopularniejszych gier ściąganych z App Store. Aplikacja kosztuje 0,79 euro. Wszystkie gry firmy Freeverse są płatne, w większości kosztują poniżej 1 euro. Ngmoco kupił także prawa do gry Charadium (kalambury online), którą ma zamiar udostępnić w App Store w opcji free-to-play. Oznacza to, że użytkownik może zapłacić za kupno aplikacji, ale może także wybrać jej darmową wersję. Ta ostatnia nie posiada zazwyczaj wszystkich możliwości pełnej wersji.

Zdaniem Younga taka strategia przynosi sukces. Udostępnione częściowo za darmo aplikacje zachęcają klientów do zakupu pełnych wersji. W tym roku ngmoco ma zamiar udostępnić około 20 nowych gier - nie licząc tytułów, które wyprodukuje dla firmy Freeverse.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)